Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Serce za serce, czyli co to znaczy kochać…

Serce za serce, czyli co to znaczy kochać…

ponad 9 lat temu

Co to jest miłość? I dlaczego jest taka ważna, może najważniejsza? Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę? Kiedy miłość jest naprawdę, a kiedy na niby? Jak się przekonać, czy umiem kochać? Co to znaczy: kochać bliźniego, albo kochać się wzajemnie? Jak kochać Pana Boga i jak On kocha nas? Na te i inne nurtujące pytania ciekawskich odpowiada ksiądz Jan Twardowski w swojej najnowszej książce opracowanej przez Aleksandrę Iwanowską.

Wiele jest rodzajów miłości. Wiele pytań o miłość można postawić. Ks. Jan Twardowski szukając odpowiedzi, podkreśla, że najważniejsze, by we wszystkim kierować się zasadą, której uczy Ewangelia: nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.

Poeta w charakterystyczny dla siebie sposób pomaga swoim najmłodszym przyjaciołom rozwikłać wiele zagadek związanych z tym najtrudniejszym uczuciem, jakim jest miłość. W sposób uniwersalny tłumaczy wszelkie odmiany miłości z jakimi spotykamy się na co dzień. Uwrażliwia na drugiego człowieka oraz na otaczający świat. Jak stwierdza sam poeta – „Każdy, kto żyje miłością, poprzez łaskę Bożą przywraca harmonię, w wilku widzi nie-wilka – tworzy wokół siebie raj”.

Na pierwszą Komunię i na imieniny…

Serce za serce to piękne, bogato ilustrowane wydanie, które pomoże rozwikłać największą zagadkę miłości – będzie idealnym prezentem urodzinowym, imieninowym oraz wspaniałą pamiątką pierwszokomunijną. To doskonała lektura dla całej rodziny. Dla dorosłych będzie to podróż do czasów dzieciństwa i spojrzenia znów na świat i otaczających ludzi oczyma dziecka. W najmłodszych obudzi chęć i radość poznawania świata, dostarczając wielu niezapomnianych chwil.

Trudna rocznica…

W dniu 18 stycznia 2016 roku przypada 10. rocznica śmierci „księdza, który pisał wiersze”, dlatego też Wydawnictwo Świętego Wojciecha, wydając następne tomy z tekstami ks. Jana, stara się skłonić kolejne pokolenia czytelników do refleksji nad twórczością poety oraz do poszukiwania autentyzmu świata.


O autorze:

Jan Twardowski (1915-2006), ksiądz katolicki, poeta, kaznodzieja. Debiutował w 1932 r. na łamach pisma młodzieży szkolnej „Kuźnia Młodych”, którego był współredaktorem (1933-35). Pierwszy tomik wierszy (Powrót Andersena) opublikował w 1937 r. W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku znalazł się u szczytu poczytności i należy do czołówki poetów polskich. Różnorodne gatunkowo książki prozatorskie (rozważania, myśli, felietony, aforyzmy, opowiadania dla dzieci) kreują bogaty wizerunek myśliciela, filozofa, przewodnika duchowego i wybitnego kaznodziei.

Otrzymał: nagrody, m.in.: im. Brata Alberta (1978), polskiego Pen Clubu im. Roberta Gravesa (1980), Fundacji Alfreda Jurzykowskiego (Nowy Jork za 1985), im. Władysława i Nelli Turzańskich (Toronto 1995), Ministra Kultury i Sztuki (1997), Miasta Stołecznego Warszawy (1999), wydawców katolickich „Feniks” (1999), Ikar 2000, „Totus”, zwany „katolickim Noblem” (za 2001); Rady Miasta Stołecznego Warszawy (2005); Marszałka Województwa Mazowieckiego (2005); tytuły, m.in: Kawalera Orderu Uśmiechu (1996), doktora honoris causa KUL (1999); honorowego prałata Jego Świątobliwości (2003); medale, ordery, krzyże, m.in: Medal im. Janusz Korczaka (1980), Order „Polonia Mater Nostra Est” (1999), Medal Senatu Rzeczypospolitej (2000), Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2006 pośmiertnie).


Serce za serce czyli co to znaczy kochać

ks. Jan Twardowski
Wydawnictwo Święty Wojciech
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Cena: 32,90 zł
Kup książkę

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź