Polecamy Zagadki Hałabały

Zagadki Hałabały

ponad 8 lat temu

Podczas III Konferencji Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały, która odbyła się w październiku 2015 roku w Przedszkolu Publicznym im. Krasnala Hałabały w Rychwałdzie, wypracowano wspólne pomysły edukacyjne z udziałem naszego patrona, do realizacji na kolejne lata.

W tym roku szkolnym – realizujemy projekt: „Hałabała umysł ćwiczy, rozwiązuje zagadki i liczy”, który zachęca do podejmowania działań na rzecz rozwoju umysłowego przedszkolaków. Dzieci wraz z Hałabałą będą: liczyć, układać ciągi, porównywać, konstruować gry. Te działania, połączone są od zawsze w przedszkolu z poznawaniem przyrody i wykorzystywaniem materiału przyrodniczego, co pięknie koresponduje z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2015-2016: „Edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym”.

Uskrzydlone pierwszą książeczką „Hałabała wiersze kleci ku radości wszystkich dzieci”, postanowiłyśmy tym razem opublikować „Zagadki Hałabały”. Jest to ukłon w stronę naszego krasnala, który nam pomaga, który codziennie nas wspiera w pracy i w zabawie z wychowankami. To także, sposób podzielenia się ze wszystkimi nauczycielkami sprawdzonym materiałem dydaktycznym, do wykorzystania od zaraz w pracy z dziećmi. Zbiór zagadek, w urokliwej jesiennej, twardej okładce, będzie dostępny w czerwcu br. 130 stron zawiera:
800 zagadek wierszyków, posegregowanych tematycznie oraz wybrane prace plastyczne przedszkolaków z ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Krasnal Hałabała – przyjaciel przyrody”, wstęp, recenzję i bibliografię.

Honorowy patronat medialny przyjęli: Śląski Kuratora Oświaty, Redakcja czasopisma „Bliżej Przedszkola” i Redakcja miesięcznika Przedszkole Miesięcznik Dyrektora Oficyny MM z Poznania. Wraz z Krasnalem Hałabałą, dziękuję za to Państwu pięknie.

Placówki oświatowe i osoby prywatne (nauczyciele) zainteresowane nabyciem Zagadek Hałabały” uzyskają wszystkie informacje kontaktując się z magdakarbowska77@gmail.com

To jeszcze nie wszystko…

KPKH postanowił ogłosić dwa równoległe konkursy o zasięgu ogólnopolskim na: opowiadania i bajki, których narratorem, obserwatorem jest Krasnal Hałabała. Tematyka prac: bliska dzieciom i związana z realizacją treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Ilustracje do tekstów, wykonają oczywiście przedszkolaki pod opieką swoich nauczycieli, wykorzystując ich talenty plastyczne i ciekawe techniki. Najciekawsze opowiadania i bajki ukażą się w kolejnych książeczkach.
Konkurs skierowany jest do wszystkich nauczycieli przedszkoli i ich wychowanków. Każdy uczestnik konkursu otrzyma podziękowanie.
Wyślijcie gotowe prace, do 31 grudnia 2017 roku na adres: Przedszkole Publiczne w Rychwałdzie ul. Beskidzka 41, 34-322 Gilowice.
Udział w konkursie jest nieodpłatny. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania tekstów i ilustracji, bez dodatkowej zgody i bez wypłacania honorarium.

W imieniu KPKH
                                                                                                                                 – Małgorzata Samsel –