Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zagadki Hałabały

Podczas III Konferencji Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały, która odbyła się w październiku 2015 roku w Przedszkolu Publicznym im. Krasnala Hałabały w Rychwałdzie, wypracowano wspólne pomysły edukacyjne z udziałem naszego patrona, do realizacji na kolejne lata.
 
W tym roku szkolnym – realizujemy projekt: „Hałabała umysł ćwiczy, rozwiązuje zagadki i liczy”, który zachęca do podejmowania działań na rzecz rozwoju umysłowego przedszkolaków. Dzieci wraz z Hałabałą będą: liczyć, układać ciągi, porównywać, konstruować gry. Te działania, połączone są od zawsze w przedszkolu z poznawaniem przyrody i wykorzystywaniem materiału przyrodniczego, co pięknie koresponduje z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2015-2016: „Edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym”.

Uskrzydlone pierwszą książeczką „Hałabała wiersze kleci ku radości wszystkich dzieci”, postanowiłyśmy tym razem opublikować „Zagadki Hałabały”. Jest to ukłon w stronę naszego krasnala, który nam pomaga, który codziennie nas wspiera w pracy i w zabawie z wychowankami. To także, sposób podzielenia się ze wszystkimi nauczycielkami sprawdzonym materiałem dydaktycznym, do wykorzystania od zaraz w pracy z dziećmi. Zbiór zagadek, w urokliwej jesiennej, twardej okładce, będzie dostępny w czerwcu br. 130 stron zawiera:
800 zagadek wierszyków, posegregowanych tematycznie oraz wybrane prace plastyczne przedszkolaków z ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Krasnal Hałabała – przyjaciel przyrody”, wstęp, recenzję i bibliografię.
 
Honorowy patronat medialny przyjęli: Śląski Kuratora Oświaty, Redakcja czasopisma „Bliżej Przedszkola” i Redakcja miesięcznika Przedszkole Miesięcznik Dyrektora Oficyny MM z Poznania. Wraz z Krasnalem Hałabałą, dziękuję za to Państwu pięknie.

Placówki oświatowe i osoby prywatne (nauczyciele) zainteresowane nabyciem Zagadek Hałabały” uzyskają wszystkie informacje kontaktując się z magdakarbowska77@gmail.com

 
To jeszcze nie wszystko…

KPKH postanowił ogłosić dwa równoległe konkursy o zasięgu ogólnopolskim na: opowiadania i bajki, których narratorem, obserwatorem jest Krasnal Hałabała. Tematyka prac: bliska dzieciom i związana z realizacją treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Ilustracje do tekstów, wykonają oczywiście przedszkolaki pod opieką swoich nauczycieli, wykorzystując ich talenty plastyczne i ciekawe techniki. Najciekawsze opowiadania i bajki ukażą się w kolejnych książeczkach.
Konkurs skierowany jest do wszystkich nauczycieli przedszkoli i ich wychowanków. Każdy uczestnik konkursu otrzyma podziękowanie.
Wyślijcie gotowe prace, do 31 grudnia 2017 roku na adres: Przedszkole Publiczne w Rychwałdzie ul. Beskidzka 41, 34-322 Gilowice.
Udział w konkursie jest nieodpłatny. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania tekstów i ilustracji, bez dodatkowej zgody i bez wypłacania honorarium.

 
                                                                                                                                    W imieniu KPKH
                                                                                                                                 – Małgorzata Samsel –
                                                                                                                              dyr. Przedszkola Publicznego
                                                                                                                  im. Krasnala Hałabały w Rychwałdzie

Pod patronatem


Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!