Polecamy Uwaga, anioły!

Uwaga, anioły!

ponad 9 lat temu

„Uwaga, anioły!” to historie dla małych, ale też i nieco starszych czytelników, którzy lubią anioły i sami chcą być aniołami dla innych. To także książka dla tych, którzy o aniołach może całkiem zapomnieli…

Łatwo jest dostrzec anioła, kiedy wszystko jest dobrze, gdy jesteśmy grzeczni i kiedy dopisuje zdrowie. A gdy coś nie wychodzi, gdy dopada nas choroba lub kuszą złe rzeczy – nagle o anioły jakoś trudniej… A może wcale nie? Może po prostu anielska pomoc przychodzi do nas z zupełnie nieoczekiwanej strony?

Opowiadania o aniołach brata Rucińskiego poruszają – mówią o sprawach,
z którymi borykamy się na co dzień: o chorobie, cierpieniu, wyobcowaniu, samotności, grzechu. Ale mówią też o nadziei, jaką daje obecność drugiego człowieka, o łasce, o nieustannej opiece i ingerencji anielskiej – o uśmiechu, który może rodzić się z łez. To wyjątkowa, pobudzająca wrażliwość książka do wspólnego czytania dla dzieci i rodziców.

Uwaga, anioły!
br. Tadeusz Ruciński