Polecamy Logodydaktyka w edukacji

Logodydaktyka w edukacji

Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć do zmiany świata.

• Jakie są cele i zadania edukacji?
  • Czy szkoła rzeczywiście powinna tylko nauczać?
  • Czym jest wychowanie do mądrości?
  • Jak budować relacje z uczniami i ich rodzicami?
  • Dlaczego logodydaktyka jest tak skuteczna?

Logodydaktyka to autorska koncepcja Iwony Majewskiej-Opiełki zajmująca się całościowo wspieraniem rozwoju człowieka.
Przełożona na potrzeby edukacji przyjmuje formę spójnego programu wychowawczego, który stanowi najlepszą odpowiedź na niedoskonałości dzisiejszej szkoły. W myśl założeń logodydaktyki zadaniem edukacji nie mogą być jedynie przekaz wiedzy merytorycznej i nauka krytycznego myślenia. Jej powinnością jest również przyczynianie się do wykształcenia w młodych ludziach siły charakteru i poczucia tożsamości, czyli wychowanie człowieka, który poradzi sobie w nieustannie się zmieniającym świecie. Koncepcja wychowawcza oparta na logodydaktyce bardzo dobrze sprawdzi się na każdym poziomie edukacji, umożliwiając wychowywanie uczniów do przyszłości przy równoczesnej trosce o ich teraźniejszość.

Książka zawiera nie tylko kompleksowe omówienie teoretycznych podstaw logodydaktyki wraz z licznymi dowodami jej skuteczności w sferze edukacyjnej, ale również zestaw praktycznych wskazówek dla nauczycieli oraz zbiór 30 tematów do pracy przez okres całej edukacji. Dzięki temu po jej lekturze każdy czytelnik będzie wiedział, od czego zacząć i jak krok po kroku osiągać cele, do których zmierza wraz z uczniami.

Iwona Majewska-Opiełka – psycholog, mówca motywacyjny, doradca w zakresie rozwoju osobowości i rozwoju firm, trener liderów. Prekursorka i jedna z najciekawszych postaci ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce. Charyzmatyczna, budząca entuzjazm – inspiruje i porywa do działania. Założycielka Akademii Skutecznego Działania Iwony Majewskiej-Opiełki, oferującej unikatowy, oparty na logodydaktyce – spójnej koncepcji program szkoleń. Jest autorką 18 książek z dziedziny samodoskonalenia,
w tym takich, jak: Logodydaktyka. Droga rozwoju, Akademia sukcesu, Umysł lidera, Wychowanie do szczęścia, Sukces firmy, Ku doskonałości, Czas kobiet, Droga do siebie, Siła kobiecości i Trener osobisty, czyli 365 dni z IMO. Za sprawą jej autorskiej koncepcji dziesiątki firm i tysiące osób udoskonaliło siebie i swoje życie.

Logodydaktyka w edukacji. O wychowaniu mądrego i szczęśliwego człowieka
Iwona Majewska-Opiełka
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Liczba stron: ok. 350
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 49,90 zł
Data wydania: połowa listopada 2014 r.
Kup książkę

Pod patronatem