Polecamy Aureola – od Stanisława do Karola

Aureola – od Stanisława do Karola

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przedstawia jedyną
i niepowtarzalną produkcję telewizyjną o polskich świętych i błogosławionych, skierowaną do najmłodszego widza.

Pierwszy tom serii „Aureola” (cz. 3) przedstawia dzieciom współczesnych polskich świętych i błogosławionych w ulubionej przez nie formie: widowiska teatralno-studyjnego. W części trzeciej zakonnik Nikodem wraz rodzeństwem Piotrusiem
i Karolinką (lalki mimiczne) porusza takie tematy, jak śmierć bliskiej osoby (odcinek
o bł. Karolinie Kozkównie) czy odwaga i solidarność z potrzebującymi pomocy (bł. ks. Jerzy Popiełuszko). Na płycie znalazł się również odcinek o św. siostrze Faustynie Kowalskiej, która doskonale odczytywała boże znaki (zabawa aktorów znakami drogowymi) oraz odcinek przedstawiający Polaka Papieża jako wielki skarb narodowy. Ciekawe dialogi, piękne piosenki i kolorowa scenografia sprawiają, że przedszkolaki z zapartym tchem oglądają „Aureolę”.

Pod patronatem

Aureola – od Stanisława do Karola cz. 3