Polecamy Ten drugi. Opowieść misia Fredka

Ten drugi. Opowieść misia Fredka

ponad 7 lat temu

Wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń opowieść o pewnej rodzinie, w której życiu najpierw pojawia się długo wyczekiwana radość, a później znienacka nadchodzi niszcząca burza.

Oczami pluszowego misia obserwujemy, jak po tej burzy w końcu wychodzi słońce, rany powoli się goją, a w sercach ponownie zaczyna gościć szczęście. Opowieść, choć mówi o największej tragedii, jaka może spotkać człowieka – o utracie dziecka – nie przeraża i nie odbiera chęci do życia. Przeciwnie – tchnie wiarą w jego sens i ciepłem. Śmierć pozostaje w domyśle, niedotykalna, a dziecko, które tracą rodzice, jest anonimowe i pojawia się na tak krótko, że mały czytelnik nie zdoła nawiązać z nim więzi emocjonalnej. Autorka porusza jeden z najtrudniejszych z tematów z wielką delikatnością i czułością. Książeczka ta, czytana dziecku w przytuleniu, może pomóc w zmierzeniu się z problemem choroby i śmierci.

Oficyna Wydawnicza „Impuls“
Autorka: Marta Szloser