Polecamy Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych

Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych

ponad 9 lat temu

Prezentowana książka jest nie tylko zbiorem teoretycznych porad, ale przede wszystkim kopalnią praktycznych scenariuszy zabaw i zajęć. Zagadnienia teoretyczne porządkują wiedzę z zakresu teorii zabawy, psychologii rozwojowej oraz samego procesu edukacyjnego, jednym słowem są ściśle zakorzenione w przedszkolnej i szkolnej codzienności.

„Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych” jest bogatym
i wartościowym merytorycznie zbiorem propozycji gier i zabaw, jakie można przeprowadzić z grupą dzieci. Zabawy i gry nadają się zarówno do wykorzystania na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach; jedne wymagają dużej grupy dzieci (jak grupa przedszkolna czy klasa szkolna), inne przeznaczono do realizacji z mniejszą liczbą uczestników. Można tu znaleźć zabawy dla dzieci przedszkolnych, a także dla uczniów szkoły podstawowej, a wiele z nich podlega modyfikacjom w zależności od wieku graczy. W książce uwzględniono zabawy różnego typu – ruchowe, językowe, matematyczne, ćwiczące umiejętność logicznego myślenia, rozwijające pamięć, uczące współdziałania itp.

Odbiorcy:

• nauczyciele i wychowawcy przedszkolni i szkolni
  • pedagodzy, wychowawcy kolonijni, opiekunowie świetlic
  • rodzice chcący ze swoimi pociechami spędzać twórczo czas

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
  • to publikacja dostarczająca nauczycielom gotowego narzędzia pracy
  • to kopalnia praktycznych scenariuszy zabaw, uwzględniająca rozmaite typy aktywności i różnorodne formy pracy z dziećmi
  • porządkuje wiedzę teoretyczną

Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych