Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Jak pobierać?
Potrzebujesz pomocy?

Pomoce dydaktyczne do pobrania na blizejprzedszkola.pl - przekonaj się, w jaki sposób Twoja praca może stać się łatwiejsza.

scenariusze i artykuły pomoce dydaktyczne
Zostały one stworzone z myślą o nauczycielach wychowania przedszkolnego i służą do pracy z dziećmi w wieku 2–6 lat. Pomoce te są materiałem pomocniczym do scenariuszy zajęć i artykułów publikowanych w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Poszczególne zestawy pomocy są przypisane do konkretnych ćwiczeń lub zabaw.
Aby pobrać pomoc dydaktyczną, artykuł lub scenariusz zajęć, należy posiadać kody do pobrania oraz być zalogowanym użytkownikiem serwisu blizejprzedszkola.pl. Kody dołączane są do każdego egzemplarza miesięcznika (15 kodów) oraz pakietu pomocy dydaktycznych (15 kodów). Następnie przechodzimy na stronę zawierającą pliki do pobrania i wpisując kod w odpowiednim oknie uzyskujemy dostęp do wybranej pomocy dydaktycznej, artykułu lub scenariusza. Plik zapisuje się na koncie użytkownika i można go pobrać ponownie w dowolnej chwili i z dowolnego komputera.
 
Pobrane zdjęcia lub rysunki są przeznaczone do samodzielnego wydruku w przedszkolu lub za pośrednictwem zewnętrznych drukarni. Ich rozdzielczość jest na tyle duża, że umożliwia bezpośredni wydruk w skali 1:1 o najwyższej, profesjonalnej jakości. Wydrukowane pomoce w razie potrzeby należy wyciąć i zafoliować w celu ich wielokrotnego użytku.
 
Zestawy pomocy dydaktycznych przypisane są do konkretnych ćwiczeń lub zabaw występujących w scenariuszach publikowanych na łamach miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opracowując dany scenariusz, autorzy przewidzieli konkretną użyteczność dla każdego zdjęcia czy rysunku wchodzącego w skład zestawu. W celu dokładnego zrozumienia tej użyteczności należy zapoznać się ze scenariuszem zajęć.
 
Pomoce dydaktyczne zostały opracowane przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego przy wsparciu doświadczonego grafika.
 
Na stronie można pobrać:
  • zestawy zdjęć i rysunków
  • karty pracy, edytowalne dokumenty przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów
  • podkłady muzyczne do piosenek, pliki dźwiękowe
  • filmy
  • prezentacje multimedialne
Wszystkie pomoce dostępne na stronie można wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem bez obaw o naruszenie praw autorskich. Wydawca miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA zadbał o to, aby udostępniane pliki miały uregulowany status prawny.
 
Scenariusze zajęć i artykuły, do których stworzone zostały pomoce dydaktyczne, publikowane są w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Miesięcznik dostępny jest w prenumeracie, istnieje również możliwość zamawiania pojedynczych egzemplarzy w naszej księgarni internetowej. Pojedyncze artykuły i scenariusze można pobrać z naszej strony internetowej, wnosząc odpowiednią opłatę lub za darmo – przy pomocy „kodów pobierania”. Aby pobrać scenariusz towarzyszący danej pomocy dydaktycznej – należy kliknąć na tytuł scenariusza, do którego została przygotowana dana pomoc dydaktyczna (informacja o scenariuszu zamieszczona jest przy każdej pomocy dydaktycznej), a następnie pobrać go ze strony, na którą zostaniemy automatycznie przekierowani.
 
Podkład muzyczny to nagranie w formacie MP3 stanowiące tło piosenki występującej w danym scenariuszu. Przeznaczeniem podkładu muzycznego jest wykonanie piosenki przez dziecko (grupę dzieci) do uprzednio skomponowanej i nagranej muzyki (na podobnej zasadzie jak w karaoke). Każdy podkład muzyczny powiązany jest z zapisem nutowym oraz tekstem piosenki, który pobierany jest w pakiecie wraz z podkładem muzycznym.
 
Pod pojęciem „edytowalnego dokumentu” rozumiemy dokument w formacie Word, który po pobraniu nauczyciel lub dyrektor placówki może modyfikować, przystosowując go do własnych potrzeb. W tej kategorii do pobrania możliwe są przykłady procedur obowiązujących w placówce, wzory decyzji administracyjnych, arkusze diagnostyczne itp.
 
Zestawy grafik wchodzących w skład pomocy dydaktycznych można wykorzystywać nie tylko w formie drukowanej – jeśli przedszkole posiada odpowiednie zaplecze techniczne, można ich używać jako prezentacji wyświetlanej za pomocą rzutnika czy telewizora.
 
Aby ograniczyć koszty związane z wydrukiem pomocy, najlepiej zamówić prenumeratę Plus, dzięki której co miesiąc otrzymasz 60 foliowanych stron A4 z gotowymi wydrukowanymi pomocami dydaktycznymi. Koszt jednostkowy pomocy dydaktycznej w prenumeracie Plus wynosi zaledwie 46 groszy za 1 stronę A4 i pozwala na zachowanie kodów pobierania do pobrania innych plików.
Istnieje również możliwość zamówienia prenumeraty samego pakietu pomocy dydaktycznych (bez miesięcznika).
 
Prenumerata Plus to oferta dla prenumeratorów miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, w której abonent wraz z miesięcznikiem otrzymuje 60 foliowanych stron A4 z gotowymi, wydrukowanymi pomocami dydaktycznymi skorelowanymi ze scenariuszami zajęć występującymi w danym numerze miesięcznika. Wraz z pakietem pomocy dydaktycznych każdy abonent prenumeraty PLUS otrzymuje dodatkowe 15 kodów pobierania. Istnieje również możliwość zamówienia prenumeraty samego pakietu pomocy dydaktycznych (bez miesięcznika).
 
Pomoce zamieszczone na naszej stronie można w większości pobrać bezpłatnie - za pomocą kodów darmowego pobierania. Kody te dołączamy do każdego egzemplarza miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (15 kodów) i pakietu pomocy dydaktycznych (15 kodów). Na stronie zamieszczona jest pewna pula pomocy dydaktycznych oznaczonych jako "bez kodu". Pomoce te dostępne są dla wszystkich zalogowanych użytkowników naszego serwisu. Pomoce te udostępniamy w ramach promocji bądź zawierają treści, które zostały udostępnione nam bez konieczności wnoszenia opłat za prawa autorskie. Osoby nieposiadające kodów darmowego pobierania również mogą pobierać niektóre pliki - płatnie - za pomocą smsów. Informacja o wysokości opłaty jest zamieszczona przy każdym pliku. Istnieje również pewna pula plików dostępna do pobrania jedynie płatnie, za pomocą kodów sms (bez możliwości skorzystania z kodów darmowego pobierania).
 
Graficzne pomoce dydaktyczne (zdjęcia i rysunki) dostępne są bezpłatnie dla osób posiadających kody darmowego pobierania. Artykuły, scenariusze zajęć i pliki dźwiękowe można pobrać za pomocą kodów pobierania lub zakupić odpowiedni kod za pomocą systemu płatności sms.
 
Kody do pobrania służą do pobrania dowolnych pomocy dydaktycznych przypisanych do wybranych scenariuszy opublikowanych w miesięczniku "Bliżej przedszkola". Za pomocą jednego kodu można pobrać jedną pomoc dydaktyczną - bez względu na jej rodzaj czy zawartość.
 
Zestaw 15 kodów do pobrania dołączany jest do każdego egzemplarza miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Kody mają charakter unikalny, co oznacza, że każdy dostaje inny zestaw kodów i każdy kod można wykorzystać tylko raz. Osoby, które zamawiają miesięcznik wraz z pakietem pomocy dydaktycznych, otrzymują 15 dodatkowych kodów (druga naklejka z kodami umieszczona jest na pakiecie).
 
Kody dołączane do miesięcznika mają ważność około 1 miesiąca (data ważności zawsze umieszczona jest na naklejce z zestawem kodów).
 
Kody do pobrania służą do pobierania scenariuszy zajęć dostępnych na stronie www.blizejprzedszkola.pl/scenariusze-zajec-i-artykuly oraz pomocy dydaktycznych (fotografii, ilustracji, kart pracy, plików muzycznych w wersji instrumentalnej, wzorów dokumentów i innych) dostępnych na stronie www.blizejprzedszkola.pl/do-pobrania. Kody mają charakter uniwersalny, a więc służą do pobrania dowolnego pliku (przeznaczonego do pobrania za pomocą kodu), zarówno materiałów z bieżącego numeru, jak i z numerów archiwalnych.