Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak pobierać?

Pomoce dydaktyczne do pobrania na blizejprzedszkola.pl - przekonaj się, w jaki sposób Twoja praca może stać się łatwiejsza.

scenariusze i artykuły pomoce dydaktyczne
więcej informacji: tel. 12 631 04 10 wew. 102 (w godz. 7:00-15:00) kontakt

Pytania i odpowiedzi:

 
Zostały one stworzone z myślą o nauczycielach wychowania przedszkolnego i służą do pracy z dziećmi w wieku 2-6 lat. Pomoce te są materiałem pomocniczym do scenariuszy zajęć i artykułów publikowanych w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Poszczególne zestawy pomocy są przypisane do konkretnych ćwiczeń lub zabaw.
Aby pobierać pomoce, należy być zalogowanym użytkownikiem serwisu blizejprzedszkola.pl.
 • POBRANIA - zostały przypisane do Twojego konta na www.blizejprzedszkola.pl. Otrzymujesz dostęp do dowolnych materiałów (pomocy dydaktycznych, artykułów czy scenariuszy zajęć). Ilość pobrań zależy od rodzaju i okresu zamówionej prenumeraty lub usługi bliżej Max. Możesz to łatwo sprawdzić na swoim koncie w panelu klienta.
Jeśli nie masz jeszcze konta na www.blizejprzedszkola.pl. PAMIĘTAJ, aby konto zostało założone na adres e-mailowy podany w zamówieniu prenumeraty.
Pobrane zdjęcia lub rysunki są przeznaczone do samodzielnego wydruku w przedszkolu lub za pośrednictwem zewnętrznych drukarni. Ich rozdzielczość jest na tyle duża, że umożliwia bezpośredni wydruk w skali 1:1 o najwyższej, profesjonalnej jakości. Wydrukowane pomoce w razie potrzeby należy wyciąć i zafoliować w celu ich wielokrotnego użytku.
 
Zestawy pomocy dydaktycznych przypisane są do konkretnych ćwiczeń lub zabaw występujących w scenariuszach publikowanych na łamach miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opracowując dany scenariusz, autorzy przewidzieli konkretną użyteczność dla każdego zdjęcia czy rysunku wchodzącego w skład zestawu. W celu dokładnego zrozumienia tej użyteczności należy zapoznać się ze scenariuszem zajęć.
 
Pomoce dydaktyczne zostały opracowane przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego przy wsparciu doświadczonego grafika.
 
Na stronie można pobrać:
 • zestawy zdjęć i rysunków
 • karty pracy, edytowalne dokumenty przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów
 • podkłady muzyczne do piosenek, pliki dźwiękowe
 • filmy
 • prezentacje multimedialne
Wszystkie pomoce dostępne na stronie można wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem bez obaw o naruszenie praw autorskich. Wydawca miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA zadbał o to, aby udostępniane pliki miały uregulowany status prawny.
 
Scenariusze zajęć i artykuły, do których stworzone zostały pomoce dydaktyczne, publikowane są w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Miesięcznik dostępny jest w prenumeracie, istnieje również możliwość zamawiania pojedynczych egzemplarzy w naszej księgarni internetowej. Pojedyncze artykuły i scenariusze można pobrać z naszej strony internetowej, wnosząc odpowiednią opłatę lub bezpłatnie - przy pomocy "pobrań", przypisanych do Twojego konta. Aby pobrać scenariusz towarzyszący danej pomocy dydaktycznej - należy kliknąć na tytuł scenariusza, do którego została przygotowana dana pomoc dydaktyczna (informacja o scenariuszu zamieszczona jest przy każdej pomocy dydaktycznej), a następnie pobrać go ze strony, na którą zostaniemy automatycznie przekierowani.
Podkład muzyczny to nagranie w formacie MP3 stanowiące tło piosenki występującej w danym scenariuszu. Przeznaczeniem podkładu muzycznego jest wykonanie piosenki przez dziecko (grupę dzieci) do uprzednio skomponowanej i nagranej muzyki (na podobnej zasadzie jak w karaoke). Każdy podkład muzyczny powiązany jest z zapisem nutowym oraz tekstem piosenki, który pobierany jest w pakiecie wraz z podkładem muzycznym.
 
Pod pojęciem edytowalnego dokumentu rozumiemy dokument w formacie Word, który po pobraniu nauczyciel lub dyrektor placówki może modyfikować, przystosowując go do własnych potrzeb. W tej kategorii do pobrania możliwe są przykłady procedur obowiązujących w placówce, wzory decyzji administracyjnych, arkusze diagnostyczne itp.
 
Zestawy grafik wchodzących w skład pomocy dydaktycznych można wykorzystywać nie tylko w formie drukowanej ? jeśli przedszkole posiada odpowiednie zaplecze techniczne, można ich używać jako prezentacji wyświetlanej za pomocą rzutnika czy telewizora.
 
Aby ograniczyć koszty związane z wydrukiem pomocy, najlepiej zamówić prenumeratę Plus, dzięki której co miesiąc otrzymasz 60 foliowanych stron A4 z gotowymi wydrukowanymi pomocami dydaktycznymi. Posiadanie prenumeraty Plus pozwala na zachowanie pobrań by móc zaopatrzyć się w inne pliki. Istnieje również możliwość zamówienia prenumeraty samego pakietu pomocy dydaktycznych (bez miesięcznika).
 
Prenumerata Plus to oferta dla prenumeratorów miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, w której abonent wraz z miesięcznikiem otrzymuje 60 foliowanych stron A4 z gotowymi, wydrukowanymi pomocami dydaktycznymi skorelowanymi ze scenariuszami zajęć występującymi w danym numerze miesięcznika. Wraz z pakietem pomocy dydaktycznych każdy abonent prenumeraty PLUS otrzymuje dostęp do dowolnych materiałów (pomocy dydaktycznych, artykułów, scenariuszy zajęć) znajdujących się na stronie www.blizejprzedszkola.pl. Jest to dostęp zarówno do najnowszych materiałów, jak i materiałów z numerów archiwalnych. Ilość pobrań zależy od rodzaju i okresu zamówionej prenumeraty.
Aby otrzymać dostęp do pobrań dowolnych materiałów (pomocy dydaktycznych, artykułów, scenariuszy zajęć) znajdujących się na stronie www.blizejprzedszkola.pl, należy być prenumeratorem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej Max. Ilość pobrań zależy od rodzaju i okresu wykupionej prenumeraty. Kod doładowujący przyznajemy również osobom:
 • które zakupią pojedynczy egzemplarz miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA w naszym sklepie (15 pobrań w przypadku wydania BLIŻEJ PRZEDSZKOLA STANDARD/ 30 pobrań w przypadku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA PLUS).
 • W ramach wybranych promocji. Zapraszamy do śledzenia nas na FACEBOOKU https://www.facebook.com/blizejprzedszkola i stronie www.blizejprzedszkola.pl
Na www.blizejprzedszkola.pl udostępniamy szereg materiałów BEZPŁATNIE. Aby pobierać bezpłatnie, wystarczy być zalogowanym użytkownikiem strony www.blizejprzedszkola.pl.
Dołączając do grona prenumeratorów, otrzymujesz dostęp do dowolnych materiałów (pomocy dydaktycznych, artykułów, scenariuszy zajęć) znajdujących się na stronie www.blizejprzedszkola.pl. Jest to dostęp zarówno do najnowszych materiałów, jak i materiałów z numerów archiwalnych. Ilość pobrań zależy od rodzaju i okresu zamówionej prenumeraty. Możesz to łatwo sprawdzić na swoim koncie w panelu klienta. Pobrania są czasowe i wygasają po 60 dniach od ostatniego opłaconego numeru. Jeśli ostatnio opłacone wydanie to nr 3.2021 (materiały na kwiecień) to 60 dni jest liczone od ostatniego dnia marca czyli od 31 marca.
Aby otrzymać dostęp do pobrań dowolnych materiałów (pomocy dydaktycznych, artykułów, scenariuszy zajęć) znajdujących się na stronie www.blizejprzedszkola.pl, należy być prenumeratorem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej Max. Ilość pobrań zależy od rodzaju i okresu wykupionej prenumeraty. "Kod doładowujący" przyznajemy również osobom:
 • które zakupią pojedynczy egzemplarz miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA w naszym sklepie (15 pobrań w przypadku wydania BLIŻEJ PRZEDSZKOLA STANDARD/ 30 pobrań w przypadku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA PLUS).
 • W ramach wybranych promocji. Zapraszamy do śledzenia nas na FACEBOOKU https://www.facebook.com/blizejprzedszkola i stronie www.blizejprzedszkola.pl
Na www.blizejprzedszkola.pl udostępniamy szereg materiałów BEZPŁATNIE. Aby pobierać bezpłatnie, wystarczy być zalogowanym użytkownikiem strony www.blizejprzedszkola.pl.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka