Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Aureola – od Stanisława do Karola

Aureola – od Stanisława do Karola

ponad 10 lat temu

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przedstawia jedyną i niepowtarzalną produkcję telewizyjną o polskich świętych i błogosławionych skierowaną do najmłodszego widza „AUREOLA – od Stanisława do Karola”.

Nagrania zostały zrealizowane w styczniu 2014 roku
w studiu Telewizji Kraków. Na całą serię składa się 13 odcinków (każdy trwa około 15 minut) w formie widowiska teatralno-studyjnego, w którym występuje aktor
z trzema kukiełkami
. Do każdej części dołączona jest dwuminutowa animacja przedstawiająca historyczne sceny z życia wielkich Polaków oraz piosenka. Adresatami są dzieci w wieku od 3 lat, a także ich rodzice, nauczyciele, katecheci – wszyscy, którzy poszukują bezpiecznej przestrzeni dla rozwoju najmłodszych. Honorowy patronat nad serią Aureola przyjął Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w realizację tego projektu zaangażowało się wielu wspaniałych artystów. Autorką scenariuszy i dialogów jest Justyna Holm, muzykę do oryginalnych piosenek napisał Dariusz Janus, całość wyreżyserował Józef Mika. W rolę zakonnika Nikodema wcielił się Tadeusz Chudecki, aktor scen teatrów warszawskich, a lalki autorstwa Elżbiety Bień animowali aktorzy Teatru Groteska z Krakowa.

Jesteśmy przekonani, że filmy oglądane w rodzinnym gronie będą inspiracją do rozmów z dziećmi o takich wartościach jak solidarność, altruizm, męstwo, pobożność i wiele innych. Akcja Aureoli rozgrywa się klasztornym ogrodzie, który kryje w sobie tajemnice i ślady legend związanych z życiem świętych. Poprzez codzienne rozmowy zakonnika Nikodema z rodzeństwem Piotrusiem i Karolinką (lalki mimiczne) oraz papużką Mądralką (pacynka) dzieciom przedstawiane są przykłady z życia wielkich Polaków. Każdy odcinek poświęcony jest osobnej postaci: (DVD 1) św. Stanisław ze Szczepanowa, św. Kinga, św. Jadwiga królowa, św. Stanisław Kostka; (DVD 2) bł. Edmund Bojanowski, św. brat Albert (Adam Chmielowski), św. Urszula Ledóchowska, św. Maksymilian Maria Kolbe; (DVD 3) św. Faustyna Kowalska, bł. Karolina Kozkówna, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Paweł II.

Więcej informacji


Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!