Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Aureola – od Stanisława do Karola

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przedstawia jedyną i niepowtarzalną produkcję telewizyjną o polskich świętych i błogosławionych skierowaną do najmłodszego widza „AUREOLA – od Stanisława do Karola”.

Nagrania zostały zrealizowane w styczniu 2014 roku
w studiu Telewizji Kraków. Na całą serię składa się 13 odcinków (każdy trwa około 15 minut) w formie widowiska teatralno-studyjnego, w którym występuje aktor
z trzema kukiełkami
. Do każdej części dołączona jest dwuminutowa animacja przedstawiająca historyczne sceny z życia wielkich Polaków oraz piosenka. Adresatami są dzieci w wieku od 3 lat, a także ich rodzice, nauczyciele, katecheci – wszyscy, którzy poszukują bezpiecznej przestrzeni dla rozwoju najmłodszych. Honorowy patronat nad serią Aureola przyjął Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w realizację tego projektu zaangażowało się wielu wspaniałych artystów. Autorką scenariuszy i dialogów jest Justyna Holm, muzykę do oryginalnych piosenek napisał Dariusz Janus, całość wyreżyserował Józef Mika. W rolę zakonnika Nikodema wcielił się Tadeusz Chudecki, aktor scen teatrów warszawskich, a lalki autorstwa Elżbiety Bień animowali aktorzy Teatru Groteska z Krakowa.

Jesteśmy przekonani, że filmy oglądane w rodzinnym gronie będą inspiracją do rozmów z dziećmi o takich wartościach jak solidarność, altruizm, męstwo, pobożność i wiele innych. Akcja Aureoli rozgrywa się klasztornym ogrodzie, który kryje w sobie tajemnice i ślady legend związanych z życiem świętych. Poprzez codzienne rozmowy zakonnika Nikodema z rodzeństwem Piotrusiem i Karolinką (lalki mimiczne) oraz papużką Mądralką (pacynka) dzieciom przedstawiane są przykłady z życia wielkich Polaków. Każdy odcinek poświęcony jest osobnej postaci: (DVD 1) św. Stanisław ze Szczepanowa, św. Kinga, św. Jadwiga królowa, św. Stanisław Kostka; (DVD 2) bł. Edmund Bojanowski, św. brat Albert (Adam Chmielowski), św. Urszula Ledóchowska, św. Maksymilian Maria Kolbe; (DVD 3) św. Faustyna Kowalska, bł. Karolina Kozkówna, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Paweł II.

Więcej informacji


Pod patronatem

Komentarze