Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Praca nauczyciela w soboty – festyny, dni wolne, zielone przedszkola

Dariusz Skrzyński   Grudzień 2015

Uczestniczenie w zadaniach realizowanych poza godzina¬mi pensum należy zaliczyć do obowiązków, które nauczy¬ciel wykonuje w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy (bez dodatkowego wynagrodzenia), pod warunkiem że te zajęcia i czynności wynikają z zadań statutowych przedszkola. Chodzi przede wszystkim o... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Uczestniczenie w zadaniach realizowanych poza godzina¬mi pensum należy zaliczyć do obowiązków, które nauczy¬ciel wykonuje w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy (bez dodatkowego wynagrodzenia), pod warunkiem że te zajęcia i czynności wynikają z zadań statutowych przedszkola. Chodzi przede wszystkim o czynności związane z organizacją festynu czy dni otwartych w dni powszednie, od poniedziałku do piątku. Natomiast praca w dni, które są dniami wolnymi dla nauczyciela (sobota, niedziela), zobowiązuje dyrektora do udzielenia nauczycielowi innego dnia wolnego, ewentualnie zapłaty wynagrodzenia. Taka jest ogólna zasada. Niekiedy jednak trudno zaliczyć wykonywanie niektórych czynności w soboty do „zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych”, za które przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. (…) Czas pracy to okres, w którym nauczyciel wykonuje określone przepisami prawa obowiązki i pozostaje do dyspozycji dyrektora. Wynosi on 40 godzin tygodniowo i jest rozłożony na 5 dni (w przypadku przedszkola zawsze od poniedziałku do piątku) (art. 42, 42c KN). Na te 40 godzin składa się pensum, inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych przedszkola (udział w posiedzeniach rady pedagogicznej, szkolenia, spotkania z rodzicami itp.) oraz obowiązki związane z samokształceniem lub doskonaleniem zawodowym. (…)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!