Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Cechy twórczości plastycznej dzieci, czyli co trzeba wiedzieć, by mądrze organizować zajęcia plastyczne dla przedszkolaków

Ewa Zielińska    Grudzień 2015

Znajomość cech twórczości plastycznej dziecka, zdolność patrzenia na nią przez pryzmat najmłodszych i umiejętność zobiektywizowanej oceny są niezbędne dla każdego nauczyciela przedszkola prowadzącego zajęcia plastyczne z dziećmi. Nauczyciele powinni dobrze orientować się w tej problematyce i nie poz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Grudzień 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajomość cech twórczości plastycznej dziecka, zdolność patrzenia na nią przez pryzmat najmłodszych i umiejętność zobiektywizowanej oceny są niezbędne dla każdego nauczyciela przedszkola prowadzącego zajęcia plastyczne z dziećmi. Nauczyciele powinni dobrze orientować się w tej problematyce i nie pozwalać dzieciom na stosowanie wyłącznie technik odtwórczych, takich jak kopiowanie i odwzorowywanie. Rysunek dziecka jest wyrazem jego przeżyć i wiedzy o świecie, dlatego w tym artykule skupię się na cechach rysunku. Jednak problem ten dotyczy całej twórczości plastycznej dziecka, a więc również malowania, wydzierania, wycinania, lepienia i prac plastycznych z wykorzystaniem różnorodnego materiału. (…) Znajomość właściwości rysunku dziecka, rozumienie jego przeżyć twórczych i zdawania sobie sprawy z tego, czym jest sztuka w dziecięcym wydaniu, pomogą nauczycielowi w wyciąganiu właściwych wniosków do pracy wychowawczo-dydaktycznej, szczególnie w kontekście organizowania zajęć plastycznych w przedszkolu.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!