Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 995.84 kb
Id: 7756

Okresy wrażliwe według Marii Montessori u dzieci w wieku 3–6 lat. Wsparcie potrzeb i zainteresowań

Anna Jankowska   Grudzień 2018

"(...) Okres wrażliwy na zasady dobrego zachowania i życia społecznego przypada na wiek 2,5 – 4,5 roku. Jednak Maria Montessori podkreśla, jak ważny jest też moment od urodzenia do 3. roku życia. Wtedy dziecko uczy się głównie przez obserwację rówieśników i dorosłych. Niezależnie od tego, jak wiele ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Maria Montessoripedagogizacjapedagogizacja rodzicówrozwój dzieckafazy wrażliwe

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Grudzień 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) Okres wrażliwy na zasady dobrego zachowania i życia społecznego przypada na wiek 2,5 – 4,5 roku. Jednak Maria Montessori podkreśla, jak ważny jest też moment od urodzenia do 3. roku życia. Wtedy dziecko uczy się głównie przez obserwację rówieśników i dorosłych. Niezależnie od tego, jak wiele tłumaczymy, najważniejsze i tak pozostanie to, co zostało dziecku w tym czasie pokazane. Czy to pokazywanie jest świadome? Widać to po zachowaniach i reakcjach dzieci na różne sytuacje w grupie przedszkolnej. "Dobre zachowanie" to bardzo ogólne pojęcie, chodzi jednak o szeroko rozumiane dobre maniery i poznawanie (akceptowanie) zasad społecznych. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz