Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 502.51 kb
Id: 5430

Proca, kusza, katapulta… - zabawki zakazane w przedszkolu?

Jan Amos Jelinek   Grudzień 2015

Dlaczego w ogóle zdecydowałem się podjąć temat urządzeń strzelniczych? Ponieważ dzieci – szczególnie chłopcy – są zachwyceni zabawami z ich wykorzystaniem. W przedszkolach spotykamy się z dość powszechnym zakazem podejmowania przez dzieci takich zabaw – z szeroko rozumianych względów etycznych. Jedn... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rozwój manualnytechnika

Więcej z działu

Technika i zabawy konstrukcyjne

Więcej z tego numeru

Grudzień 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Dlaczego w ogóle zdecydowałem się podjąć temat urządzeń strzelniczych? Ponieważ dzieci – szczególnie chłopcy – są zachwyceni zabawami z ich wykorzystaniem. W przedszkolach spotykamy się z dość powszechnym zakazem podejmowania przez dzieci takich zabaw – z szeroko rozumianych względów etycznych. Jednak tego typu zabawy można zorganizować tak, aby dzieci nie celowały do siebie nawzajem (nigdy nie można na to pozwalać!), tylko mierzyły do celu. Ćwiczą wówczas analogiczną umiejętność, co przy celowaniu np. piłką do kosza. Jednak najistotniejsze jest to, że dziecięca potrzeba realizacji zabaw o tym charakterze zostanie zaspokojona w bezpiecznych, zaaranżowanych przez nas warunkach. W przypadku tytułowych urządzeń będziemy wykorzystywać zjawisko sprężystości materiału – materiałem tym będzie guma używana w ubraniach. Wykorzystując ten motyw, możemy także dostarczyć dzieciom okazji do poznania jeszcze innych urządzeń. (…)

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz