Typ: pdf
Wielkość: 411.58 kb
Stron: 3
Id: 3382

By chcieli nas słuchać – prezentacja multimedialna a autoprezentacja

Monika Urbańska   Czerwiec 2013

Prezentacja multimedialna pozwala na przedstawienie wielu ważnych informacji w krótkim czasie, a odpowiednio przygotowana zapewni nam dotarcie do tzw. opornych słuchaczy. Dobrze wykonana prezentacja jest w stanie zainteresować tematem, produktem lub usługą. Dlatego należy się starać, aby wykonać ją ... więcej
Pobierz

Zobacz również

nauczycieldyrektormenadżerkomunikacja interpersonalnametody aktywnemultimediarozwój osobisty

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2013

Co można zrobić, aby nadto nie obciążać słuchaczy i żeby ci chcieli nas słuchać? Skorzystać z prezentacji multimedialnej! Z treści artykułu dowiemy się m.in.:
  • jak w kilku krokach przygotować prezentację multimedialną;
  • jak określić jej cel i jakie jego cechy powinniśmy przy tym mieć na uwadze;
  • jak wygląda poprawnie skonstruowana prezentacja;
  • jak się profesjonalnie zaprezentować.
Zapoznamy się także ze schematem profesjonalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej.
Prezentacja multimedialna pozwala na przedstawienie wielu ważnych informacji w krótkim czasie, a odpowiednio przygotowana zapewni nam dotarcie do tzw. opornych słuchaczy. Dobrze wykonana prezentacja jest w stanie zainteresować tematem, produktem lub usługą. Dlatego należy się starać, aby wykonać ją tak, by jak najlepiej spełniła oczekiwania odbiorców. W materiale tym nie będę uczyła, jak tworzyć prezentację multimedialną, ale jak powinna poprawnie wyglądać pod względem wizualnym – tak aby była rzetelnym narzędziem codziennej pracy, podczas zebrań z rodzicami lub nauczycielami czy na przedszkolnych imprezach. Podstawowymi elementami prezentacji są slajdy. Na slajdach można umieszczać między innymi tekst, wykresy, tabele, grafikę, animacje. W prezentacji multimedialnej można również stosować efekty dźwiękowe oraz filmy. Prezentacje Power Point wykorzystywane są nie tylko na konferencjach i naradach, ale również na wykładach czy podczas zwykłych spotkań pracowniczych. Prezentację multimedialną można pokazać także naszym przedszkolakom – oczywiście z wykorzystaniem grafik, liter czy cyfr – w zależności od celu. Dlatego umiejętność tworzenia profesjonalnej prezentacji wydaje się być bardzo istotna.