Aktywni partnerzy

Aleksandra Szlendak   Wrzesień 2010

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

(…) Na dziecko przekraczające próg przedszkola oddziaływają głównie dwa środowiska – środowisko rodzinne oraz środowisko przedszkolne. To rodzina wywiera największy wpływ na wychowanie dziecka, bowiem to w niej zachodzą najważniejsze procesy wychowawcze, przedszkole zaś stymuluje dziecko we wszystkich obszarach jego rozwoju oraz wspiera działania wychowawcze rodziców. Właśnie te dwa środowiska są odpowiedzialne za wprowadzanie dziecka w świat dorosłych i uczenie sztuki życia.

W artykule Autorka przedstawia zasady współpracy przedszkola i rodziny oraz opisuje, w jaki sposób organizować partnerską współpracę pomiędzy tymi dwoma środowiskami – przemyślenia swoje popiera przykładami rozwiązań praktycznych. Tekstowi towarzyszy gotowe narzędzie – przykładowy plan współpracy z rodzicami.