Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Za śnieżną chmurą słoneczko się chowa – taka jest właśnie pogoda marcowa…[PNP – dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Luty 2016

Cele ogólne: wzbogacanie wiedzy dzieci na temat zmian zachodzących w przyrodzie oraz poszerzanie słownictwa o nowe pojęcia z tego zakresu; doskonalenie umiejętności określania pogody i nazywania zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla przedwiośnia; przybliżenie dzieciom sensu kodowania ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 11
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Luty 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na marzec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

 

Cele ogólne: wzbogacanie wiedzy dzieci na temat zmian zachodzących w przyrodzie oraz poszerzanie słownictwa o nowe pojęcia z tego zakresu; doskonalenie umiejętności określania pogody i nazywania zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla przedwiośnia; przybliżenie dzieciom sensu kodowania informacji jako wprowadzenie do nauki czytania i pisania; doskonalenie prawidłowej wymowy i wdrażanie do używania właściwych form gramatycznych; stwarzanie okazji do bogacenia słownictwa dzieci oraz rozwijania prostych zdań; rozwijanie wyobraźni muzycznej i inwencji twórczej poprzez grę na instrumentach perkusyjnych; kształtowanie koncentracji uwagi i zdolności do wysiłku intelektualnego w sytuacjach napięć oraz umiejętności godzenia się z przegraną.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!