Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zostawić sześciolatka w przedszkolu czy posłać do szkoły?

Katarzyna Lotkowska, Colin Rose   Maj 2011

Szkoła, szkoła, szkoła – to słowo, które bardzo często pojawia się na ustach rodziców. Szkoła to radość, znajomi, satysfakcja, wyzwanie, ale niekiedy także porażka, stres, strach i niepewność. Co przemawia za tym, by posłać dziecko do szkoły w szóstym, a nie w sió... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Gotowość szkolna

Więcej z tego numeru

Maj 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Szkoła, szkoła, szkoła – to słowo, które bardzo często pojawia się na ustach rodziców. Szkoła to radość, znajomi, satysfakcja, wyzwanie, ale niekiedy także porażka, stres, strach i niepewność.

Co przemawia za tym, by posłać dziecko do szkoły w szóstym, a nie w siódmym roku życia – jak dotychczas? Czy nie zabieramy dzieciom jednego roku dzieciństwa? Po co tak wcześnie zaczynać naukę? Co robić, by wesprzeć dziecko w przekroczeniu szkolnego progu? Jak je nastawić, jaki zbudować obraz szkoły, by było przygotowane do podjęcia nauki? Jak pracować z dzieckiem w domu i w szkole, by chciało poznawać? Co jest najważniejsze w pierwszym etapie kształcenia: wiedza, umiejętności czy radzenie sobie z emocjami? 


Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć: Colin Rose – światowej sławy specjalista przyspieszonego uczenia się, nauczyciel, doradca rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji oraz Katarzyna Lotkowska – specjalista psychologii pozytywnej, trener, pedagog, recenzent podręczników edukacji wczesnoszkolnej, dyrektor Instytutu Nowoczesnej Edukacji.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się