Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Stary Rok mruży oczy zmęczone, lecz Nowy Rok już zmierza w naszą stronę [PNP – dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Grudzień 2015

Cele ogólne: • wspieranie dzieci w rozumieniu rytmicznej organizacji czasu – utrwalenie nazw dni tygodnia i nazw miesięcy oraz wprowadzenie pojęć: „Stary Rok”, „Nowy Rok”; • wdrażanie dzieci do wychwytania regularności – powtarzające się fragmenty w zabawach ruchowych, wyliczankach, rytmy, regula... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 12
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

 

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na styczeń.
Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.
 

 

Cele ogólne: • wspieranie dzieci w rozumieniu rytmicznej organizacji czasu – utrwalenie nazw dni tygodnia i nazw miesięcy oraz wprowadzenie pojęć: „Stary Rok”, „Nowy Rok”; • wdrażanie dzieci do wychwytania regularności – powtarzające się fragmenty w zabawach ruchowych, wyliczankach, rytmy, regularności w liczeniu; kalendarz jako powtarzalny układ dni tygodnia i miesięcy; • utrwalenie wiedzy na temat charakterystycznych elementów danej pory roku i danego miesiąca; • zapoznanie dzieci z przyrządami do mierzenia czasu – poznanie rodzajów zegarów i kalendarzy oraz zasad ich działania; • wprowadzanie dzieci w świat kodowanych informacji (kalendarz – skróty nazw, oznaczanie miesięcy za pomocą symboli rysunkowych); • rozbudzanie zainteresowania książką i czytaniem; • wdrażanie do uważnego słuchania i komponowania dłuż¬szych wypowiedzi; • doskonalenie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej; • wspomaganie dzieci w uważnym słuchaniu i rozwijaniu słuchu fonematycznego.

Więcej z tego numeru

Grudzień 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Poznaj naszą nową gazetkę promocyjną! Zobacz