My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy! [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Grudzień 2015

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 13
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2015

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na styczeń.
Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: • wdrażanie dzieci do umiejętności określania warunków pogody i nazywania zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy; • stwarzanie warunków do odkrywania i eksperymentowania – poznanie właściwości śniegu i lodu; • stwarzanie okazji do wypowiadania się na temat opowiadania, wiersza, ilustracji, własnych obserwacji; • doskonalenie umiejętności liczenia w zakresie 3 i więcej; • doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej i wrażliwości słuchowej; • nabywanie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych; • rozwijanie małych grup mięśniowych poprzez zabawy paluszkowe, zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, działania plastyczne; • doskonalenie sprawności ruchowej poprzez udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych.