Na balu w przedszkolu jest kolorowo, bawimy się razem karnawałowo! [PNP – dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Grudzień 2015

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 10
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2015

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na styczeń.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.
Cele ogólne: • rozwijanie orientacji w schemacie ciała oraz w przestrzeni; • stwarzanie okazji do posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 3 i więcej; • wspomaganie dzieci w uważnym słuchaniu i rozumieniu prostych poleceń; • wzbogacanie zasobu słownictwa i rozwijanie poprawności gramatycznej wypowiedzi; • rozwijanie umiejętności porównywania przedmiotów (dostrzeganie podobieństw i różnic); • rozwijanie umiejętności wykonywania prostych zadań według instrukcji słownej nauczyciela; • utrwalanie nazw kolorów w trakcie sytuacji edukacyjnych i w zabawach; • wdrażanie dzieci do dostrzegania zmian dynamiki, tempa, nastroju w utworach muzycznych; • stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz przy muzyce klasycznej; • doskonalenie poczucia rytmu podczas zabaw muzycznych i ruchowych; • stwarzanie okazji do odczuwania radości z zabaw przy muzyce (udział w balu karnawałowym).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania