Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 286.57 kb
Id: 5127

Język obcy w przedszkolu od 1 września 2015 r. w pytaniach i odpowiedziach

Dariusz Skrzyński   Wrzesień 2015

(…) Od 1 września 2015 r. przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym ma się stosować obowiązkowo do dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne (pięciolatki). W odniesieniu do młodszych dzieci, w zależności od możliwości organizacyjnych, może być stosow... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

prawo oświatowenowa podstawa programowajęzyki obce

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2015

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Od 1 września 2015 r. przedszkole, oddział przedszkolny lub inna forma wychowania przedszkolnego ma obowiązek  zapewnić zajęcia z języka obcego dla pięciolatków,  a od 1 września 2017 r. dla wszystkich dzieci – w ramach podstawy programowej. Dowiedz się, na jakich zasadach.
(…) Od 1 września 2015 r. przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym ma się stosować obowiązkowo do dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne (pięciolatki). W odniesieniu do młodszych dzieci, w zależności od możliwości organizacyjnych, może być stosowane do wszystkich albo niektórych oddziałów w przedszkolu (szkole podstawowej) lub do wszystkich dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego w innej formie wychowania przedszkolnego. Decyzję w tym zakresie podejmuje w przypadku: * przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz innej formy wychowania przedszkolnego – dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej, po uzyskaniu opinii rady pedagogicznej oraz za zgodą organu pro¬wadzącego; * innej formy wychowania przedszkolnego prowadzonej przez osobę prawną niebędącą jednostką samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną – osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, za zgodą organu prowadzącego. Od początku roku szkolnego 2017/2018 przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym będzie obligatoryjne w odniesieniu do wszystkich dzieci realizujących pod¬stawę programową wychowania przedszkolnego…
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz