Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Ogrodnicy (scenariusz zajęć dla dzieci pięcio-, sześcioletnich)

Karolina Gawlik (Śniadkowska)   Kwiecień 2013

Wybrane zabawy ze scenariusza: *) Kto pamięta? – gra typu „Memory”. Nauczyciel przypina na tablicy zasłonięte ilustracje w trzech rzędach po cztery obrazki (wiersze oznaczone są kwadratami w trzech kolorach: zielonym, czerwonym i niebieskim, a rzędy – liczbą kropek 1-4 w układzie jak na kostce do gr... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie przedstawiające zawód ogrodnika oraz ilustracje do gry, a także nuty do piosenki „Fasola” - do pobrania TU;
  • podkład muzyczny do piosenki „Fasola” (TU);
  • plakat obrazujący kolejne etapy wzrostu fasoli, który został dołączony do miesięcznika (TU możesz go zobaczyć).

Scenariusz zajęć o tematyce przyrodniczej, w którym zawarto następujące cele operacyjne – dziecko:
  • zna zawód ogrodnika oraz narzędzia, którymi się on posługuje;
  • wie, jak przebiegają fazy wzrostu roślin;
  • odgaduje zagadkę;
  • dzieli wyrazy na sylaby i wyodrębnia głoskę na początku wyrazu;
  • zapamiętuje układ ilustracji i potrafi określić ich położenie;
  • układa rozcięty na fragmenty obrazek;
  • naśladuje gesty nauczyciela podczas zabawy przy muzyce;
  • sadzi ziarna fasoli;
  • potrafi współpracować z rówieśnikami;
  • czerpie radość ze wspólnej zabawy.
Wybrane zabawy ze scenariusza: *) Kto pamięta? – gra typu „Memory”. Nauczyciel przypina na tablicy zasłonięte ilustracje w trzech rzędach po cztery obrazki (wiersze oznaczone są kwadratami w trzech kolorach: zielonym, czerwonym i niebieskim, a rzędy – liczbą kropek 1-4 w układzie jak na kostce do gry). Każdy obrazek ma swoją parę. Jednorazowo można odsłonić tylko dwie ilustracje. Zadaniem dzieci jest odszukanie takich samych rysunków. *) Propozycja dodatkowa: Kontynuacją zajęć może być układanie fasolowych obrazków z różnych gatunków fasoli – dzieci mogą z nich tworzyć np. postać ogrodnika albo też fantazyjne wiosenne ogrody. Aby uniknąć przypadkowego zniszczenia obrazka w trakcie jego wykonywania – warto układać ziarna na filcowej podkładce, a następnie sfotografować dzieła i w tej postaci utrwalić pracę.

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Fasola - podkład (PD, mp3)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków! Zobacz