Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Blaski i cienie „nowej” podstawy programowej

Ewa Zielińska    Wrzesień 2017

"Co nam przyniesie nowy rok szkolny? Na to pytanie można odpowiedzieć jednym słowem – zmiany. Ciekawe tylko, czy dobre? Jeżeli tak, to dla kogo? Środowisko nauczycieli przedszkoli chce wierzyć, że dobre dla dzieci i dobre dla nich samych, zajmujących się wychowaniem i  edukacją przedszkolaków. Już o... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

"Co nam przyniesie nowy rok szkolny? Na to pytanie można odpowiedzieć jednym słowem – zmiany. Ciekawe tylko, czy dobre? Jeżeli tak, to dla kogo? Środowisko nauczycieli przedszkoli chce wierzyć, że dobre dla dzieci i dobre dla nich samych, zajmujących się wychowaniem i  edukacją przedszkolaków. Już od drugiej połowy lutego czytamy, analizujemy i szkolimy się w zakresie lepszego poznania i zrozumienia dokumentu prawnego, jakim jest nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego. I nasuwa się kolejne pytanie: nowa czy nie nowa? Na pewno inna – uproszczona, spłycona, mało precyzyjna, ale mocno stawiająca na ruch, w tym na powietrzu, odkrywanie własnych możliwości, sensu działania, eksperymentowanie, kreatywność, nowatorstwo. Tego oczekuje się w  nowym roku przedszkolnym od dzieci i  od nauczycieli. Tak było w wychowaniu przedszkolnym, tak jest i zapewne tak będzie. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!