Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 3208.36 kb
Id: 6619

Blaski i cienie „nowej” podstawy programowej

Ewa Zielińska    Wrzesień 2017

"Co nam przyniesie nowy rok szkolny? Na to pytanie można odpowiedzieć jednym słowem – zmiany. Ciekawe tylko, czy dobre? Jeżeli tak, to dla kogo? Środowisko nauczycieli przedszkoli chce wierzyć, że dobre dla dzieci i dobre dla nich samych, zajmujących się wychowaniem i  edukacją przedszkolaków. Już o... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

podstawa programowanowa podstawa programowaprawo oświatowenauczyciel

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2017

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Co nam przyniesie nowy rok szkolny? Na to pytanie można odpowiedzieć jednym słowem – zmiany. Ciekawe tylko, czy dobre? Jeżeli tak, to dla kogo? Środowisko nauczycieli przedszkoli chce wierzyć, że dobre dla dzieci i dobre dla nich samych, zajmujących się wychowaniem i  edukacją przedszkolaków. Już od drugiej połowy lutego czytamy, analizujemy i szkolimy się w zakresie lepszego poznania i zrozumienia dokumentu prawnego, jakim jest nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego. I nasuwa się kolejne pytanie: nowa czy nie nowa? Na pewno inna – uproszczona, spłycona, mało precyzyjna, ale mocno stawiająca na ruch, w tym na powietrzu, odkrywanie własnych możliwości, sensu działania, eksperymentowanie, kreatywność, nowatorstwo. Tego oczekuje się w  nowym roku przedszkolnym od dzieci i  od nauczycieli. Tak było w wychowaniu przedszkolnym, tak jest i zapewne tak będzie. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz