Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Maluję muzykę (muzykoterapia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym)

Beata Bielska  
Styczeń 2011

Rola terapeutyczna, wychowawcza i kształcąca muzyki jest szczególnie podkreślana w systemie edukacji przedszkolaków. Poza oddziaływaniem na zmysły edukacja muzyczna inspiruje dzieci do: dzielenia się własnymi przeżyciami, tworzenia własnych utworów i rozwijania zdolności muzyczn... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 731.88 kb
Id: 992

Zobacz również

arteterapia
muzyka
muzykoterapia
plastyka
scenariusz zajęć
wczesne wspomaganie
zima

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
arteterapia
muzyka
muzykoterapia
plastyka
scenariusz zajęć
wczesne wspomaganie
zima


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Rola terapeutyczna, wychowawcza i kształcąca muzyki jest szczególnie podkreślana w systemie edukacji przedszkolaków. Poza oddziaływaniem na zmysły edukacja muzyczna inspiruje dzieci do: dzielenia się własnymi przeżyciami, tworzenia własnych utworów i rozwijania zdolności muzycznych, wykonywania własnych instrumentów muzycznych i tym samym kształcenia zdolności manualnych, malowania wyobrażeń pod wpływem słuchanej muzyki, rozwijania zamiłowania do tańca oraz doskonalenia sprawności ruchowej.


W artykule przeczytamy o funkcjach muzykoterapii, o rodzajach oddziaływania muzykoterapeutycznego wskazanych w pracy z dzieckiem pięcio- i sześcioletnim oraz o przykładowych utworach, które można wykorzystać w pracy z dziećmi. Artykułowi towarzyszą scenariusze zajęć „Nadeszła zima – styczniowe dni”, „W czasie simy opiekujemy się zwierzętami” oraz propozycje ćwiczeń doskonalących percepcję wzrokowo-słuchowo-ruchową z elementami muzykoterapii.