Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Maluję muzykę (muzykoterapia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym)

Beata Bielska   Styczeń 2011

Rola terapeutyczna, wychowawcza i kształcąca muzyki jest szczególnie podkreślana w systemie edukacji przedszkolaków. Poza oddziaływaniem na zmysły edukacja muzyczna inspiruje dzieci do: dzielenia się własnymi przeżyciami, tworzenia własnych utworów i rozwijania zdolności muzyczn... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Rola terapeutyczna, wychowawcza i kształcąca muzyki jest szczególnie podkreślana w systemie edukacji przedszkolaków. Poza oddziaływaniem na zmysły edukacja muzyczna inspiruje dzieci do: dzielenia się własnymi przeżyciami, tworzenia własnych utworów i rozwijania zdolności muzycznych, wykonywania własnych instrumentów muzycznych i tym samym kształcenia zdolności manualnych, malowania wyobrażeń pod wpływem słuchanej muzyki, rozwijania zamiłowania do tańca oraz doskonalenia sprawności ruchowej.


W artykule przeczytamy o funkcjach muzykoterapii, o rodzajach oddziaływania muzykoterapeutycznego wskazanych w pracy z dzieckiem pięcio- i sześcioletnim oraz o przykładowych utworach, które można wykorzystać w pracy z dziećmi. Artykułowi towarzyszą scenariusze zajęć „Nadeszła zima – styczniowe dni”, „W czasie simy opiekujemy się zwierzętami” oraz propozycje ćwiczeń doskonalących percepcję wzrokowo-słuchowo-ruchową z elementami muzykoterapii.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!