Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Jak zgodnie z prawem zorganizować kiermasz wielkanocny?

Dariusz Skrzyński  
Kwiecień 2014

(…) Forma kiermaszu jest rozpowszechnionym sposobem pozyskiwania dodatkowych środków finansowych na najrozmaitsze cele. Cel, na który środki mają być przeznaczone, i podmiot, który je organizuje, pozwalają dobrać odpowiedni sposób postępowania. Z jednej strony to dyrektor może być takim organizatore... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (6.15 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 133.85 kb
Id: 4097

Zobacz również

prawo oświatowe
dyrektor
menadżer
przedszkole
szkoła

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
prawo oświatowe
dyrektor
menadżer
przedszkole
szkoła


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

„Prawnik radzi…” czyli cykl, w którym publikujemy odpowiedzi prawne na pytania naszych Czytelników. W tym miesiącu brzmiało ono: Chciałabym zorganizować w tym roku w przedszkolu kiermasz wielkanocny lub latem aukcję prac dzieci. Czy nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań do takiej działalności przedszkola publicznego?
(…) Forma kiermaszu jest rozpowszechnionym sposobem pozyskiwania dodatkowych środków finansowych na najrozmaitsze cele. Cel, na który środki mają być przeznaczone, i podmiot, który je organizuje, pozwalają dobrać odpowiedni sposób postępowania. Z jednej strony to dyrektor może być takim organizatorem, np. chce przeznaczyć środki na sfinansowanie dodatkowych pomocy edukacyjnych. Wówczas jednak kiermasz powinien być zorganizowany zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o finansach publicznych, której regulacjom podlega samorządowe przedszkole – zgodnie z art. 223. Na rachunku wydzielonym mogą być gromadzone wyłącznie dochody określone w uchwale organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego. Dyrektor przedszkola nie ma prawa zorganizować kiermaszu bez umocowania w postaci zezwolenia udzielonego uchwałą organu stanowiącego. Uchwała musi wskazywać przedszkole jako jednostkę uprawnioną do gromadzenia środków na rachunku wydzielonym, i jednocześnie formę kiermaszu jako dopuszczalny sposób pozyskiwania tych środków. Ponadto uchwała powinna również wskazywać, co można pozyskać ze zgromadzonych środków.