List od Pani Wiosny – niespodziewane odwiedziny (scenariusz zajęć)

Justyna Niedbała   Luty 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 4
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariusz dla dzieci 5-letnich, któremu towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • sylwety baśniowych Czterech Pór Roku, wraz z ilustracjami do dopasowania - znajdziesz je TU;
  • sylwety do teatrzyku - TU;
  • podkład do piosenki „Zielona Wiosenka” - TU;
  • szablon listu od Pani Wiosny oraz karta pracy z ukrytymi figurami geometrycznymi - TU.
Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • potrafi wskazać charakterystyczne cechy aktualnej pory roku;
  • uważnie słucha utworów literackich i wyciąga wnioski;
  • rozwija spostrzegawczość, percepcję wzrokową podczas rozwiązywania zadań od Pani Wiosny;
  • doskonali umiejętność przeliczania z wykorzystaniem palców.
Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Motyle, ile ich? – Tyle! Zabawa dydaktyczna – prowadzący prosi dzieci, aby przygotowały palce do liczenia. Siedząc przed dziećmi, pokazuje jeden z obrazków z motylami (np. z dwoma motylami) i mówi: Usiadły na kwiatku motyle. Pokażcie na palcach – ile? Dzieci pokazują dwa palce i mówią: – Tyle! Następnie prowadzący pokazuje obrazek, np. z czterema motylami, i mówi: Usiadły na kwiatku motyle. Ile ich jest? Dzieci pokazują cztery palce i mówią: – Tyle! ● Motylowa łąka. Zabawa ruchowa – dzieci są motylkami, najpierw układają z szarf na podłodze kwiaty (tyle kwiatów, ile dzieci). Dzieci-motyle podczas muzyki fruwają pomiędzy kwiatami. Na słowa jeden motyl na kwiatku każde dziecko staje w innej szarfie, na słowa dwa motyle na kwiatku dwoje dzieci kuca na jednej szarfie, a na słowa sześć motyli na kwiatku sześcioro dzieci kuca na jednej szarfie.