Bajki edukacyjne dla dzieci to gotowy produkt dla nauczycieli i rodziców w formie inscenizacji (przedstawienia na Dzień Babci, Mamy itp.), aby dzieci w jak najkrótszym czasie opanowały całość zagadnienia.
Materiały zebrane na płycie przeznaczone są do pracy z dziećmi powyżej 4 roku życia. Pakiet ma charakter dydaktyczny i zawiera dwa teksty inspirowane ludowymi baśniami, opatrzone zestawem zabaw rytmicznych, tanecznych i plastycznych. Proponowane w publikacji zajęcia mają na celu integrowanie różnorodnych ekspresji dziecka poprzez wykonywanie zadań odnoszących się do przedstawionych fabuł. Pakiet jest próbą połączenia słownej, ruchowej i plastycznej aktywności dziecka, zogniskowanych wokół tematu utworu. Zaleca się, aby dzieci poznały wcześniej treści baśni, do których odnosi się materiał słowny.
Od Wydawcy:
Zanim przejdę do szczegółów, cofnijmy się o 25 lat. Mam czwórkę dzieci i - jak przystało na rodzica - czytałem im bajki. Ale jak to dzieci, pięć minut słuchały, a później już ich to nie interesowało. Co zrobić, aby dzieci polubiły literaturę? Żona wpadła na doskonały pomysł - czytała bajkę, a następnie zapisywała ją w formie wiersza. I tak dzieci poznawały różne utwory. Następnie, przez 25 lat, bajki leżały w szufladzie. Aż do teraz, czyli momentu wydania płyty "Bajki edukacyjne dla dzieci". Składa się ona z dwóch folderów, w których zamieszczone są dwie bajki tj. "Księżniczka na ziarnku grochu" Andersena i "Kopciuszek" braci Grimm. Tytuły bajek zostały zmienione. Do każdej bajki przypisanych jest pięć podfolderów z dokładnym opisem. Dlaczego akurat bajki? Moja córka ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim i pracuje w przedszkolu muzycznym i to ona poddała mi pomysł na "Bajki edukacyjne dla dzieci", a ja stworzyłem gotowy produkt dla nauczycieli i rodziców w formie inscenizacji, aby dzieci w jak najkrótszym czasie opanowały całość zagadnienia. Założenie jest następujące: nauczyciel lub rodzic włącza dzieciom do słuchania melodię, narratora oraz muzykę z nagraną bajką. Dzieci osłuchują się z tekstem i melodią.
Na płycie "Bajki edukacyjne dla dzieci", każdy utwór składa się z pięciu podfolderów. Co w nich znajdziemy?
Pierwszy podfolder:
- podział wiersza na role,
- narrator mówi wiersz.
Drugi podfolder:
- podkład muzyczny do wiersza (w formacie mp3), z możliwością przegrania na dowolny nośnik,
- fragmenty muzyczne do ćwiczeń - są to tańce, które dzieci będą wykonywać. Każdy taniec ma przyporządkowany numer i jest całością do trzeciego i piątego podfolderu.
Trzeci podfolder:
- tekst wiersza wraz z informacją, w którym momencie dziecko ma mówić wybrany fragment bajki (cała bajka podzielona jest na minuty i sekundy). Dokładnie rozpisane jest, w którym momencie rozpoczyna się taniec, a w którym kończy. To samo dotyczy dzieci - w którym momencie mają recytować wybrany fragment wiersza. Całość można wydrukować w formie skryptu,
- narracja z podkładem muzycznym, czyli tekst bajki wraz z podkładem muzyczny (całość w formacie mp3), również z możliwością pobrania.
Czwarty podfolder:
- kolorowanki edukacyjne w formie rebusu - rysunki nawiązujące tematycznie do bajek. Zachęcają dzieci do uruchomienia wyobraźni. Należy je wydrukować, zapoznać się z nimi i zastanowić się, co autor chce powiedzieć dzieciom.
Piąty podfolder:
- opisy układów tanecznych - do każdej bajki przyporządkowana jest określona ilość tańców. Każdy taniec jest opisany i rozrysowany, aby było wiadomo, jakie figury mają wykonywać dzieci,
- aranżacje.
Wydawca: Józef Miąsik
Mail: bajkipataj@gmail.com
Tel.: 669 290 156
Pod patronatem