Polecamy Czy dziecko potrzebuje korepetytora, który przygotuje je do pierwszej klasy? [artykuł sponsorowany]

rok temu Artykuł sponsorowany

Pójście do pierwszej klasy podstawówki to niezwykle ważny moment w życiu każdego dziecka. Otwiera on zupełnie nowy etap, gdzie przyjemności powinny ustąpić miejsca licznym obowiązkom szkolnym. Rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób mogą pomóc swoim pociechom przed pierwszym dzwonkiem. Czy skorzystanie z usług korepetytora będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę?

Czy Twoje dziecko jest gotowe do szkoły?

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie – jedne chłoną wiedzę szybciej, inne potrzebują więcej czasu na jej przyswojenie. Nic zatem dziwnego, że aktualna podstawa programowa w przedszkolach i szkołach została wypośrodkowana tak, aby próbować znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich uczniów.

Wydaje się jednak, że współczesne szkolnictwo w Polsce nadal nie stoi na najwyższym możliwym poziomie. Szczególnie, jeśli mówimy o placówkach publicznych, gdzie nauczyciele często nie poświęcają dodatkowego czasu uczniom z zaległościami. Rodzice wolniej uczących się dzieci szukają wówczas sposobów na optymalne przygotowanie pociech przed pierwszym dzwonkiem na lekcję.

Coraz częściej w mediach i na forach rodzicielskich pojawia się kwestia korepetycji. Rodzice poszukują wsparcia u korepetytorów jeszcze zanim dziecko pójdzie do pierwszej klasy. Czy to dobre rozwiązanie, które zachęca dzieci do zgłębiania tajnik wiedzy?

Usługi korepetytora przed pójściem do pierwszej klasy

Szukając korepetycji dla dzieci, warto zdecydować się na jakościowe usługi profesjonalistów. Najlepiej wykwalifikowanych nauczycieli udzielających korepetycji w Polsce znajdziesz w serwisie BUKI. Możesz wybierać spośród setek ogłoszeń lekcji online lub stacjonarnych. Jeżeli zależy Ci na wysokiej klasy zajęciach indywidualnych przygotowujących Twoje dziecko do szkoły, koniecznie sprawdź ogłoszenia z Twojego miasta.

Rodzice pytają jednak, czy tego typu korepetycje dla pierwszaków w ogóle mają sens. Okazuje się, że mogą być bardzo pomocne. Szczególnie w przypadku, gdy dziecko nie wykazuje większego zainteresowania nauką i pójściem do szkoły.

Należy jednak pamiętać, że tego typu korepetycje nie powinny skupiać się na nauce. Nie chodzi przecież o wyprzedzenie materiału i przerobienie całej pierwszej klasy jeszcze przed końcem wakacji. Nie zabierajmy dzieciom dzieciństwa i czasu wolnego. Zamiast tego, korepetytor może wypełnić lukę, którą tworzą sami rodzice, rozmawiając z dzieckiem o tym, jak wygląda nauka w szkole.

Spotkania z korepetytorem powinny odbywać się w przyjaznej atmosferze. Wysokiej jakości zajęcia indywidualne muszą skupiać się na potrzebach jednostki. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór nauczyciela prywatnego.

Czy dziecko naprawdę potrzebuje korepetytora przed pierwszą klasą?

Kwestia zatrudnienia korepetytora na tak wczesnym etapie nauki podlega wyłącznie ocenie rodzica. Każdy, kto uważa, że jego dziecko gorzej radzi sobie z rozwojem umiejętności poznawczych, może zasięgnąć porady profesjonalistów w zakresie edukacji. Wsparcie w edukacji od najmłodszych lat może przynieść sporo korzyści, ale pamiętajmy też, by do niczego nie zmuszać naszych dzieci.

Czasy rygorystycznej nauki szkolnej i postrzegania nauczyciela w roli autorytetu narzucającego surową dyscyplinę. Dziś nauka powinna odbywać się w przyjaznym dla dziecka środowisku, gdzie w centrum zainteresowania leżą potrzeby ucznia.

Zanim zdecydujesz się zatrudnić korepetytora dla swojego dziecka przed pierwszą klasą, rozważ wszystkie „za” i „przeciw”. Warto podjąć świadomą decyzję, która będzie skutkować pozytywnym wpływem na rozwój Twojej pociechy.