Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Zuzolinka i Spryciula Zębula

Zuzolinka i Spryciula Zębula

ponad 2 lat temu Polecamy

Zuzolinka i Spryciula Zębula - to bajka o dziewczynce, która bardzo chciałaby mieć zdrowe ząbki, ale jej słabość do słodkości, a szczególnie do czekolady sprawiła, że pewnego dnia w jej buzi pojawił się nieproszony gość - przebiegła bakteria - Spryciula Zębula.

Bakteria ta jest bardzo sprytnym, zielonym stworzeniem. Kiedy już się pojawi, atakuje zęby i bardzo ciężko ją pokonać. Zuzolinka miała szczęście, bo trafiła do wyjątkowego stomatologa. Doktor Kuba uratował jej ząbki, a przestraszona bakteria uciekła, ale czy na zawsze?

Książeczka napisana została z myślą o dzieciach, którym towarzyszy strach przed wizytą u dentysty. Tekst ma na celu zwrócenie uwagi na istotę korzystania z porad stomatologa już od najmłodszych lat. Pierwsza wizyta powinna odbywać się w miłej, przyjaznej atmosferze i mieć charakter jedynie kontrolny. Większość dorosłych doskonale wie, jak mocny ból może powodować nieleczona próchnica. Samo odczuwanie bólu jest dla dziecka bardzo stresujące. Jeśli połączymy to z pierwszą wizytą u dentysty - strach, niepewność i stres wzrosną kilkukrotnie. Warto więc udać się z dzieckiem do stomatologa wcześniej (na wizytę adaptacyjną), zanim dojdzie do takiej sytuacji.

Bajkowa Planeta - Fantazja

Zuzolinka i Spryciula Zębula
Autorka: Ewa Jania

Kup książkę

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się