Polecamy Słonik, który polubił być sobą

Słonik, który polubił być sobą

ponad 3 lat temu Pod patronatem

W Amberku powracają z nowym bestsellerem autorzy współczesnej klasyki Żyrafy nie umieją tańczyć, książki nieschodzącej z list bestsellerów od ponad 30 lat, sprzedanej w 10 milionach egzemplarzy w 36 językach!

W słoniowej tradycji zwyczaje kazały,
by WSZYSTKIE młode w szranki stawały
i lepszymi niż inne być próbowały.

W nagrodę za wyjątkowe osiągnięcie, król nadaje im zaszczytne imiona. Tylko mały słonik Num-Num nie chce wziąć udziału w zawodach, bo nie wierzy, że jest w czymś lepszy od innych i boi się ośmieszyć. Załamuje się i odchodzi, gdy król szydzi z jego starań. Ale spotyka nowych przyjaciół i dzięki ich życzliwości odkrywa swój wyjątkowy talent, jakim jest po prostu BYCIE SOBĄ. Przyjaciele pomagają mu zrozumieć, że tak jak każdy i on jest ważny, wyjątkowy i niepowtarzalny, bo jego wartość nie zależy od żadnej szczególnej umiejętności, tylko naturalnej szczerości i dobroci.

W poprzednich książkach, Żyrafy nie umieją tańczyć i Bądź dzielny, pingwinku!, Giles Andreae i Guy Parker-Rees również nieśli inspirujące i podbudowujące przesłanie. Uczyli dzieci odwagi i pokazywali, że można spełniać marzenia. I że nikt nie powinien być odtrącony, dlatego że jest trochę inny albo coś gorzej mu wychodzi. Teraz w Amberku – ich nowa, radosna, bajecznie kolorowa, ciepła, i wzruszająca książka rozwija poczucie własnej wartości, dodaje otuchy i inspiruje do wiary w siebie. To zachęta do BYCIA PO PROSTU SOBĄ!

Wydawnictwo Amber

Kup książkę