Polecamy Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą

Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą

rok temu Polecamy

„Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą” to książka autorstwa Anny Machacz i Magdaleny Żukowskiej-Bąk, dedykowana dzieciom ukraińskim i polskim.

Składa się z opowiadań, które oswajają lęki wojny, uczą akceptacji, tolerancji i pokazują, jak odnaleźć się w zupełnie nowym, obcym środowisku. Historie w sposób niebezpośredni obrazują sytuację w Ukrainie, ponieważ bohaterami są zwierzątka oraz owady, które mierzą się z trudnościami związanymi z przeprowadzką, stygmatyzacją społeczną, lękiem, samotnością.

Książkę kierujemy do dzieci, które zamieszkały w Polsce, ale też do małych Polaków i Polek, ponieważ uważamy, że ów specyficzny lęk dotyk każde z nich.

Opowiadania zostały stworzone przy pomocy psycholożki, by każde z nich miało mocny fundament psychologiczno-pedagogiczny. Są dedykowane nie tylko dzieciom oraz rodzicom, ale także nauczycielom. Każdy z rozdziałów został opatrzony „Słowem od psychologa” z zadaniami, które pomogą w integracji i wspólnym czytaniu.

Wydawnictwo Wrażlive

Pobierz książkę