Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą

„Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą” to książka autorstwa Anny Machacz i Magdaleny Żukowskiej-Bąk, dedykowana dzieciom ukraińskim i polskim.

Składa się z opowiadań, które oswajają lęki wojny, uczą akceptacji, tolerancji i pokazują, jak odnaleźć się w zupełnie nowym, obcym środowisku. Historie w sposób niebezpośredni obrazują sytuację w Ukrainie, ponieważ bohaterami są zwierzątka oraz owady, które mierzą się z trudnościami związanymi z przeprowadzką, stygmatyzacją społeczną, lękiem, samotnością.

Książkę kierujemy do dzieci, które zamieszkały w Polsce, ale też do małych Polaków i Polek, ponieważ uważamy, że ów specyficzny lęk dotyk każde z nich.

Opowiadania zostały stworzone przy pomocy psycholożki, by każde z nich miało mocny fundament psychologiczno-pedagogiczny. Są dedykowane nie tylko dzieciom oraz rodzicom, ale także nauczycielom. Każdy z rozdziałów został opatrzony „Słowem od psychologa” z zadaniami, które pomogą w integracji i wspólnym czytaniu.

Wydawnictwo Wrażlive 

Pobierz książkę
 

Pod patronatem

 

Komentarze

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz