Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Pestka i Jajko

Pestka i Jajko

ponad 3 lat temu Pod patronatem

Nowy tytuł w AMBERKU! Mądry i niosący dobre przesłanie. Pestka i Jajko Alexa Latimera i Davida Litchfielda, ciepła i wzruszająca, pięknie ilustrowana książka, opowiada o niezwyciężonej sile przyjaźni.

Motyw przyjaźni w bardzo wielu aspektach pojawia się prawie we wszystkich książkach AMBERKA, między innymi w serii Za dużo marchewek Katy Hudson, Odwagi, zajączku Nicoli Kinnear czy Jak schować Lwa Helen Stephens. W Pestce i Jajku poznajemy nietypowych przyjaciół – Pestkę i Jajko. Dobrali się jak dwa ziarnka w korcu maku, byli do siebie podobni kształtem i rozmiarem. Razem bawili się i cieszyli. I przyrzekli sobie przyjaźń na całe życie. Aż pewnego dnia Pestce wyrosły korzenie i pędy i nie mogła już biegać, pływać ani nawet ruszyć się z miejsca. Wtedy Jajko zostało z nią i razem wymyślali nowe zabawy. Aż pewnego dnia Jajko przestało być jajkiem, bo wyrosły mu skrzydła, które uniosły je ku niebu, w najpiękniejsze miejsca na świecie. Pestka poczuła się, jakby pękało jej serce, gdy jej przyjaciel odleciał, ale wiedziała, że dzięki temu Jajko przeżyje wspaniałe przygody. Zwiedziło najpiękniejsze miejsca i znalazło nowych przyjaciół. Ale kiedy przyszedł czas, żeby uwiło sobie gniazdko, wróciło do swojej najlepszej przyjaciółki Pestki. I tak żyli sobie razem przez resztę życia, bawiąc się, żartując i snując plany. 

Nagradzany twórca książek dla dzieci, Alex Latimer, stworzył przepiękną opowieść o przyjaźni silniejszej niż wszelkie przeciwności i rozstania. A uznany ilustrator, David Litchfield, ożywił ją baśniowymi ilustracjami pełnymi ciepłych i subtelnych kolorów. Pestka i Jajko pokazuje dziecku, że przyjaźń rodzi się z podobieństw, wspólnych zainteresowań, ale kształtuje i trwa dzięki wyrozumiałości, cierpliwości, zaufaniu, wierności i lojalności. Tylko wtedy wspiera, pomaga się rozwijać, a nie hamuje i ogranicza. Pozostaje trwała i niezmienna pomimo zmian i upływu czasu.

 

Wydawnictwo Amber

Kup książkę
 

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka