Polecamy Różnimy się skrzydłami

Różnimy się skrzydłami

ponad 2 lat temu Pod patronatem

„Różnimy się skrzydłami” to książka Magdaleny Żukowskiej-Bąk, mamy Antka – chłopca z niepełnosprawnością słuchu. Powstała w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, by w opowiadaniach pokazać rzeczywistość pełną wyjątkowych istot.

Poprzez własne doświadczenia związane z diagnozą niedosłuchu u własnego dziecka, autorka stworzyła cykl opowiadań, których akcja dzieje się w świecie roślin i zwierząt. To niezwykła i nowatorska na rynku książki propozycja dla dzieci, które czują się inne, ale także dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują bodźca do rozmowy na trudne tematy. Książka ta uczy tolerancji i akceptacji, może być przyczyną do rozpoczęcia wartościowego dialogu w mediach. Każda historia odpowiada innemu wątkowi: niepełnosprawności ruchowej, spektrum autyzmu, zaburzeniom odżywiania, niepełnosprawności słuchu czy problemom emocjonalnym. Na podstawie relacji zwierząt i owadów, autorka wskazuje na problemy dzieci i młodzieży, by w mądry i ciekawy sposób normalizować niepełnosprawności, zaburzenia, nieneurotypowość.

Wydawnictwo Wrażlive

Kup książkę