Polecamy Rózia i kolorowe emocje

Rózia i kolorowe emocje

ponad 3 lat temu Pod patronatem

„Rózia i kolorowe emocje” to 8 osobnych, bogato ilustrowanych historii o emocjach, opowiedzianych przez dziewczynkę o imieniu Rózia. Rózia u boku kochających i uważnych rodziców oraz swojego najlepszego psiego przyjaciela Skwarka poznaje kolorowy świat uczuć.

Na swojej drodze spotyka nie tylko radość i uskrzydlającą miłość, ale też te mniej przyjemne emocje, jakimi są złość czy obrzydzenie. Wiersze inspirują do zadawania pytań o uczucia innych i zachęcają do mówienia o nich swoich bliskim i kolegom.

Rózia ze wsparciem mamy i taty uczy się jak rozpoznawać i oswajać emocje, tak aby lepiej rozumieć siebie i innych. Szybko dostrzega, że wszystkie są potrzebne i wszystkie są ważne. Każda przygoda Rózi pokazuje możliwe interakcje między dzieckiem a wspierającym rodzicem, w historyjki wplecione są proste wyjaśnienia i pomysły dla opiekunów, w jaki sposób mogą towarzyszyć dziecku na drodze doświadczania różnych emocji.

Zawarte opisy dziecięcych uczuć uwrażliwiają rodziców na potrzeby dzieci: miłości, bezpieczeństwa, bliskości i zrozumienia.

Wydawnictwo Parasolka

Kup książkę