Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy To ja Ci, mamo, poczytam

To ja Ci, mamo, poczytam

ponad 4 lat temu

Seria książeczek, która ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by ten proces dostarczał maluchowi radości i satysfakcji.

Do samodzielnego czytania motywują dziecko krótkie, proste teksty, częste powtórzenia, mała objętość, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje oraz bazowanie na lubianych wyrażeniach onomatopeicznych. W tekstach zastosowano też większe spacje międzywyrazowe oraz odsunięto znaki interpunkcyjne od wyrazów, by ułatwić odbiór małym dzieciom ze słabo wykształconą analizą wzrokową. Seria To ja Ci, mamo, poczytam inspirowana jest metodą czytania globalnego, polegającą na zapamiętywaniu zapisu graficznego słów, dlatego może być wykorzystywana do pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami. Metoda została wyróżniona przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

Seria składa się z 4 zestawów książeczek odpowiadających 4 poziomom trudności.

Autorka: Maria Trojanowicz-Kasprzak

Wydawnictwo WiR

Kup publikację
 

 

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka