Polecamy Zabawne wiersze dla dzieci i dorosłych

Zabawne wiersze dla dzieci i dorosłych

ponad 10 lat temu

„Żaba w Afryce” to zbiór wierszy napisanych przez Marka Dutkiewicza – autora tekstów kultowych przebojów, takich jak „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Szklana pogoda”. Krótkie historie o niezwykłych zwierzakach potrafią rozbawić dzieci i rodziców. Książka z audiobookiem czytanym przez Piotra Fronczewskiego ukazała się 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 99 lat. Lekkie i humorystyczne wiersze Marka Dutkiewicza wywołają uśmiech na twarzy zarówno u najmłodszych, jak i u starszych czytelników. „Żaba w Afryce” dostarcza przyjemnej i pożytecznej rozrywki – czytanie z dzieckiem, na przykład na dobranoc, to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i pogłębianie relacji.

W książce znaleźć można historię smutnego dudka, który cierpi na brak towarzystwa, poznać tajniki ciekawego życia goryla i dowiedzieć się, dlaczego to psy są najlepszym przyjacielem człowieka. Przeczytamy też o dramatycznej wizycie kota u mysiego dentysty, o niezwykłym spotkaniu harcerza z yeti oraz o dwóch pesymistycznych pingwinach, szukających w życiu powodów do radości. Jakie są wyniki policyjnego śledztwa w sprawie zagadkowej kradzieży kury i czy to lis jest winny? O czym marzy żyrafa, dlaczego ślimak się ślimaczy i jakie są skutki ataku tornada? Co z wspaniałym i nieustraszonym kogutem w Barcelonie, którego ubóstwiają wszystkie kury? I w końcu: jak skończyła się podróż życia żaby do Afryki? Na te niecodzienne pytania odpowiada książka „Żaba w Afryce”.

Książka ilustrowana jest kolorowymi, atrakcyjnymi dla dziecka rysunkami. W prezencie dołączona została płyta z audiobookiem. Wiersze czyta Piotr Fronczewski – znany polski aktor filmowy, teatralny i radiowy, piosenkarz i satyryk.

O autorze:

Marek Dutkiewicz – autor kultowych przebojów, m.in.: „Szklana pogoda”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Słodkiego, miłego życia”, „Windą do nieba”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Za ostatni grosz”. Teraz występuje w nowej roli – pisarza dla dzieci.

Żaba w Afryce
Tekst: Marek Dutkiewicz
Ilustracje: Grażyna Rigall
Wydawnictwo Burda Książki
Liczba stron: ok. 80
Cena: 29,90 zł
Data premiery: 21 maja 2014 r.
Kup książkę

Patroni medialni:

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1000 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.