Polecamy Więcej niż zabawa

Więcej niż zabawa

ponad 10 lat temu

W dzisiejszym świecie dzieci mają niemal wszystko – wyszukane zabawki, rozmaite słodycze, markowe ubrania – co tylko chcą i kiedy tylko chcą! Jednak mimo tej obfitości, co więcej, w dużej mierze właśnie przez nią, dzieci nie potrafią się bawić ani cieszyć się z licznych zabawek, które posiadają.

Dorośli z rozrzewnieniem wspominają swoje dzieciństwo, kiedy to lalka Barbie była szczytem ich marzeń, a na podwórku gra w gumę trwała do późnych godzin wieczornych. Ta książka chce przywrócić dzieciom radość z zabawek i ze wspólnej zabawy w gronie rówieśników! W jaki sposób chce to osiągnąć? Jej autorzy wyszli z założenia, że nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonane zabawki, i nic nie sprawia takiej radości i nie przynosi tylu korzyści, jak wspólna zabawa z koleżankami i kolegami.

Publikacja została podzielona na dwie części, z której pierwsza to kopalnia pomysłów na samodzielnie wykonane zabawki (lalki, samochodziki, instrumenty muzyczne); druga zaś to zbiór pomysłów na wspólną zabawę (zabawy ruchowe, gry planszowe, łamigłówki). Wszystkie proponowane aktywne zabawy i gry uczą dzieci wielu istotnych wartości, takich jak: porządek, współpraca, cierpliwość, przyjaźń, dyscyplina, i wytrwałość, oraz przekonują, że zabawa, aby była udana, musi być po prostu… czymś więcej!

Odbiorcy

– dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
– nauczyciele i rodzice – wszyscy, którzy chcą nauczyć dzieci radości płynącej z zabawy

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to zupełnie wyjątkowa propozycja, pokazująca, w jaki sposób samodzielnie tworzyć zabawki i w jaki sposób bawić się w grupie
– uczy dzieci wielu ważnych wartości i przywraca im radość płynącą z zabawy

Więcej niż zabawa
Tworzymy zabawki, wymyślamy gry. Jak kształtować osobowość dziecka?
Wydawnictwo Jedność

Kup książkę