Polecamy To ja ci mamo poczytam

To ja ci mamo poczytam

ponad 10 lat temu

Książeczki do nauki czytania małych dzieci metodą globalną, polegającą na zapamiętywaniu przez dziecko grafiki całych wyrazów. Seria ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by proces ów dostarczał maluchowi wiele radości i satysfakcji.

Seria obejmuje 3 poziomy. Przeznaczona jest dla dzieci
w wieku od 1 do 6 roku życia. Poziom 0 adresowany jest dla najmłodszych czytelników. Krótkie, proste teksty, częste powtórzenia, pełne dynamiki ilustracje, bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych – to czynniki motywujące do samodzielnego czytania. Poziom I zawiera teksty o nieco większym stopniu trudności. Są to proste zdania z przewagą wyrazów 2- i 3-literowych.

Oto poziom II – kolejna część serii. Znowu spotykamy poznanych wcześniej bohaterów – Maję i Jasia. Towarzyszy im Olo – kot rozrabiaka, który nieustannie pakuje się w tarapaty. Teksty w tym zbiorku są bardziej rozbudowane. Przybywa więcej dłuższych słów. Autorka pozostaje wierna idei czytania globalnego – wyrazy powtarzają się często, by dziecko łatwo mogło utrwalić sobie ich graficzny obraz.

To ja ci mamo poczytam – seria
Maria Trojanowicz-Kasprzak
Ilustracje: Renata Grzybek