Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Podróże misia Kazimierza

Podróże misia Kazimierza

ponad 10 lat temu

Wilk&Król Oficyna Wydawnicza przedstawia nową książkę Pauliny Wilk „Podróże misia Kazimierza” czyli nieustraszone wędrówki stopą po mapie, z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej.

Miś Kazimierz wyrusza w daleką drogę. Po raz pierwszy zobaczy morze, wygłosi też przemówienie na Międzynarodowym Kongresie Zabawek, trafi do świata mody i zdobędzie szczyt w Himalajach. Odwiedzi Hongkong, Paryż, Damaszek i Bombaj. Na rowerze, w samolocie, pociągu, kajaku czy ciężarówce – przemierzy różne kraje, pejzaże i kultury. Pozna zaskakujące obyczaje, niezwykłe smaki i nowych przyjaciół. Cofnie się w czasie o sto lat, a nawet zobaczy przyszłość. Odkryje, że w najdalszą podróż jedzie się bez bagażu. I że warto się zgubić, by poczuć radość podróżowania w nieznane.

Paulina Wilk, autorka głośnych reportażowych „Lalek w ogniu. Opowieści z Indii”, kontynuuje serię bajek dla dzieci i niezupełnie dorosłych. Po świetnie przyjętych przez krytykę i czytelników książkach „Przygodach misia Kazimierza” (2012) i „Lato misia Kazimierza” ukazuje się kolejna część relacjonująca przygody pluszowego mądrali. Ciekawy świata miś pod troskliwą opieką Ani uczy się czerpać radość z podróżowania, nie tylko z dalekich wypraw, ale też wycieczek bliskich czy takich, do których nie trzeba ruszać się z domu ani pakować bagażu. „Podróże misia Kazimierza” to doskonała książka – towarzysz dziecięcych podróży, do czytania w drodze, z przyjacielem czy opiekunem.

Miś poznał już smak przygody, gdy spędzał wakacje z pluszowymi kolegami: Tadeuszem, Czarnym i Bolkiem. Wakacyjna wyprawa na drugą stronę mostu rozbudziła apetyt na podróże i sprawiła, że zapragnął poznać i przemierzyć cały świat. W realizacji tego planu pomagają mu książki prezentujące dalekie kraje oraz ogromny globus, dzięki któremu może z bliska przyjrzeć się lądom i oceanom, i dokładnie zaplanować wyprawy. Albo choćby o nich zamarzyć. Wreszcie – pakuje plecak i rusza. Świat fascynuje go różnorodnością i niepowtarzalnością. Miś próbuje nieznanych smaków, spotyka nowych przyjaciół, uczy się tolerancji dla innych tradycji. Im dłużej podróżuje, tym więcej dowiaduje się o sobie samym.

Kazimierz nie zapomina o przyjaciołach – razem z Czarnym, Tadeuszem i malutkim Bolkiem jadą jako delegaci na Międzynarodowy Kongres Zabawek, na którym miś wygłasza ważny odczyt. Czterej przyjaciele udają się też na spływ kajakowy i biwakują pod gołym niebem. W wiele miejsc Kazimierz wybiera się samodzielnie – na wsi, a nawet w dalekich Indiach uczy się, jak radzić sobie samemu w nieznanych okolicznościach. Obok uroków Paryża czy Damaszku, Kazimierz odkrywa również czar bliskich wycieczek – do fotoplastykonu i muzeum, dzięki czemu przekonuje się, że nawet zwykły, niedaleki spacer czy przejażdżka rowerowa w dobrym towarzystwie może zamienić się we wspaniałą przygodę. W powstaniu trzeciej książki o misiu Kazimierzu miał swój udział pięcioletni Krzyś Matysek, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu „Mali pisarze poszukiwani!”. Zgodnie z pomysłem małego współautora, miś Kazimierz i Ania udają się nad Bałtyk i zwiedzają Gdańsk.Paulina Wilk
Pisarka i publicystka, pisze dla dużych i małych. Autorka serii o misiu Kazimierzu. Nagrodzona za reporterski debiut „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” (2011). Jej najnowsza książka „Znaki szczególne” (2014) to osobista historia dorastania w Polsce po 1989 r. 

Zosia Dzierżawska
Ilustratorka, autorka powieści graficznych i komiksów. Współtworzy Studio Armad’illo w Mediolanie. Współpracuje z wydawcami książek w Polsce i we Włoszech.

Krótka biografia misia Kazimierza
Odważny i rezolutny miś, który uciekł z wielkiego sklepu i trafił do domu Ani, samotnej i zapracowanej dziewczyny. Zaprzyjaźnili się i wspólnie uczyli się zaufania i wyrozumiałości. Mały miś pod okiem czułej opiekunki oswajał niesamowity, domowy świat. Od nowo poznanego kolegi, Tadeusza, Kazio przyjmuje zaproszenie na wakacyjny turniej piłkarski i przeprowadza się na lato na drugi koniec miasta, gdzie poznaje nowych przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody. Po wakacjach nabiera ochoty do wielkich podróży.

Opowieści o Kazimierzu można poznać na stronie www.miskazimierz.pl, gdzie czeka więcej informacji o bohaterze, książkach, autorkach, a także internetowa księgarnia.Media o misiu Kazimierzu:

 
Historia małego misia Kazimierza, który zwiał ze sklepu z zabawkami i znalazł dom u samotnie mieszkającej Ani, ma niedzisiejszy wdzięk opowiastek old fashion. Narracja rozwija się bez pośpiechu, a wszystkie uczucia misia sportretowane zostały z uwagą i empatią. (...) Sympatyczne ilustracje i przyjazny, niewielki format, ciepły tekst.. (…)
Joanna Olech, „Tygodnik Powszechny”

Kazimierz to miś kulturalny, do tego nieśmiały, wrażliwy, delikatny. Spodobały mi się spokojne tempo narracji, przekrój zwyczajnych przygód, pewnego rodzaju elegancja i staroświeckość, w które wyposażyła Kazimierza i Anię autorka. Myślę, że mali czytelnicy znajdą przyjemność w lekturze "Przygód misia Kazimierza". Polecam!
Ewa Skibińska, „Ryms”

Bezpretensjonalna narracja ujmuje prostotą i lekkością, misiowe mądrości i opisy doświadczeń bohatera w nienachalny sposób przekazują ważne wartości (przyjaźń, zaufanie, szacunek), a zarazem pełne są ciepłego humoru.
Weronika Kostecka, „Nowe książki”Książki serii
„Przygody misia Kazimierza” – premiera: listopad 2012
„Lato misia Kazimierza” – premiera: maj 2013
„Podróże misia Kazimierza” – premiera: luty 2014


Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
Seria bajek o misiu Kazimierzu ukazuje się nakładem Wilk&Król Oficyna Wydawnicza, stworzonej latem 2012 r. przez dwie przyjaciółki: Paulinę Wilk, autorkę książek i reportaży, oraz Annę Król, twórczynię Big Book Festival i Fundacji „Kultura nie boli”, wspierającej promocję literatury oraz wydarzenia kulturalne.

Seria o misiu Kazimierzu została wydana z wyjątkową starannością i troską. Wszystkie elementy – od stylu ilustracji po rodzaj papieru – zostały wybrane tak, by stworzyć atmosferę spójną z opowieścią o misiu, który sam robi swoje zabawki i lubi rozrywki w stylu retro.

Druk książek został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Podróże misia Kazimierza
Paulina Wilk
Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Cena: 39 zł
Książka dostępna na www.miskazimierz.pl i księgarniach
Kup książkę

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!