Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Podróże misia Kazimierza

Podróże misia Kazimierza

ponad 9 lat temu

Wilk&Król Oficyna Wydawnicza przedstawia nową książkę Pauliny Wilk „Podróże misia Kazimierza” czyli nieustraszone wędrówki stopą po mapie, z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej.

Miś Kazimierz wyrusza w daleką drogę. Po raz pierwszy zobaczy morze, wygłosi też przemówienie na Międzynarodowym Kongresie Zabawek, trafi do świata mody i zdobędzie szczyt w Himalajach. Odwiedzi Hongkong, Paryż, Damaszek i Bombaj. Na rowerze, w samolocie, pociągu, kajaku czy ciężarówce – przemierzy różne kraje, pejzaże i kultury. Pozna zaskakujące obyczaje, niezwykłe smaki i nowych przyjaciół. Cofnie się w czasie o sto lat, a nawet zobaczy przyszłość. Odkryje, że w najdalszą podróż jedzie się bez bagażu. I że warto się zgubić, by poczuć radość podróżowania w nieznane.

Paulina Wilk, autorka głośnych reportażowych „Lalek w ogniu. Opowieści z Indii”, kontynuuje serię bajek dla dzieci i niezupełnie dorosłych. Po świetnie przyjętych przez krytykę i czytelników książkach „Przygodach misia Kazimierza” (2012) i „Lato misia Kazimierza” ukazuje się kolejna część relacjonująca przygody pluszowego mądrali. Ciekawy świata miś pod troskliwą opieką Ani uczy się czerpać radość z podróżowania, nie tylko z dalekich wypraw, ale też wycieczek bliskich czy takich, do których nie trzeba ruszać się z domu ani pakować bagażu. „Podróże misia Kazimierza” to doskonała książka – towarzysz dziecięcych podróży, do czytania w drodze, z przyjacielem czy opiekunem.

Miś poznał już smak przygody, gdy spędzał wakacje z pluszowymi kolegami: Tadeuszem, Czarnym i Bolkiem. Wakacyjna wyprawa na drugą stronę mostu rozbudziła apetyt na podróże i sprawiła, że zapragnął poznać i przemierzyć cały świat. W realizacji tego planu pomagają mu książki prezentujące dalekie kraje oraz ogromny globus, dzięki któremu może z bliska przyjrzeć się lądom i oceanom, i dokładnie zaplanować wyprawy. Albo choćby o nich zamarzyć. Wreszcie – pakuje plecak i rusza. Świat fascynuje go różnorodnością i niepowtarzalnością. Miś próbuje nieznanych smaków, spotyka nowych przyjaciół, uczy się tolerancji dla innych tradycji. Im dłużej podróżuje, tym więcej dowiaduje się o sobie samym.

Kazimierz nie zapomina o przyjaciołach – razem z Czarnym, Tadeuszem i malutkim Bolkiem jadą jako delegaci na Międzynarodowy Kongres Zabawek, na którym miś wygłasza ważny odczyt. Czterej przyjaciele udają się też na spływ kajakowy i biwakują pod gołym niebem. W wiele miejsc Kazimierz wybiera się samodzielnie – na wsi, a nawet w dalekich Indiach uczy się, jak radzić sobie samemu w nieznanych okolicznościach. Obok uroków Paryża czy Damaszku, Kazimierz odkrywa również czar bliskich wycieczek – do fotoplastykonu i muzeum, dzięki czemu przekonuje się, że nawet zwykły, niedaleki spacer czy przejażdżka rowerowa w dobrym towarzystwie może zamienić się we wspaniałą przygodę. W powstaniu trzeciej książki o misiu Kazimierzu miał swój udział pięcioletni Krzyś Matysek, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu „Mali pisarze poszukiwani!”. Zgodnie z pomysłem małego współautora, miś Kazimierz i Ania udają się nad Bałtyk i zwiedzają Gdańsk.Paulina Wilk
Pisarka i publicystka, pisze dla dużych i małych. Autorka serii o misiu Kazimierzu. Nagrodzona za reporterski debiut „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” (2011). Jej najnowsza książka „Znaki szczególne” (2014) to osobista historia dorastania w Polsce po 1989 r. 

Zosia Dzierżawska
Ilustratorka, autorka powieści graficznych i komiksów. Współtworzy Studio Armad’illo w Mediolanie. Współpracuje z wydawcami książek w Polsce i we Włoszech.

Krótka biografia misia Kazimierza
Odważny i rezolutny miś, który uciekł z wielkiego sklepu i trafił do domu Ani, samotnej i zapracowanej dziewczyny. Zaprzyjaźnili się i wspólnie uczyli się zaufania i wyrozumiałości. Mały miś pod okiem czułej opiekunki oswajał niesamowity, domowy świat. Od nowo poznanego kolegi, Tadeusza, Kazio przyjmuje zaproszenie na wakacyjny turniej piłkarski i przeprowadza się na lato na drugi koniec miasta, gdzie poznaje nowych przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody. Po wakacjach nabiera ochoty do wielkich podróży.

Opowieści o Kazimierzu można poznać na stronie www.miskazimierz.pl, gdzie czeka więcej informacji o bohaterze, książkach, autorkach, a także internetowa księgarnia.Media o misiu Kazimierzu:

 
Historia małego misia Kazimierza, który zwiał ze sklepu z zabawkami i znalazł dom u samotnie mieszkającej Ani, ma niedzisiejszy wdzięk opowiastek old fashion. Narracja rozwija się bez pośpiechu, a wszystkie uczucia misia sportretowane zostały z uwagą i empatią. (...) Sympatyczne ilustracje i przyjazny, niewielki format, ciepły tekst.. (…)
Joanna Olech, „Tygodnik Powszechny”

Kazimierz to miś kulturalny, do tego nieśmiały, wrażliwy, delikatny. Spodobały mi się spokojne tempo narracji, przekrój zwyczajnych przygód, pewnego rodzaju elegancja i staroświeckość, w które wyposażyła Kazimierza i Anię autorka. Myślę, że mali czytelnicy znajdą przyjemność w lekturze "Przygód misia Kazimierza". Polecam!
Ewa Skibińska, „Ryms”

Bezpretensjonalna narracja ujmuje prostotą i lekkością, misiowe mądrości i opisy doświadczeń bohatera w nienachalny sposób przekazują ważne wartości (przyjaźń, zaufanie, szacunek), a zarazem pełne są ciepłego humoru.
Weronika Kostecka, „Nowe książki”Książki serii
„Przygody misia Kazimierza” – premiera: listopad 2012
„Lato misia Kazimierza” – premiera: maj 2013
„Podróże misia Kazimierza” – premiera: luty 2014


Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
Seria bajek o misiu Kazimierzu ukazuje się nakładem Wilk&Król Oficyna Wydawnicza, stworzonej latem 2012 r. przez dwie przyjaciółki: Paulinę Wilk, autorkę książek i reportaży, oraz Annę Król, twórczynię Big Book Festival i Fundacji „Kultura nie boli”, wspierającej promocję literatury oraz wydarzenia kulturalne.

Seria o misiu Kazimierzu została wydana z wyjątkową starannością i troską. Wszystkie elementy – od stylu ilustracji po rodzaj papieru – zostały wybrane tak, by stworzyć atmosferę spójną z opowieścią o misiu, który sam robi swoje zabawki i lubi rozrywki w stylu retro.

Druk książek został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Podróże misia Kazimierza
Paulina Wilk
Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Cena: 39 zł
Książka dostępna na www.miskazimierz.pl i księgarniach
Kup książkę

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!