Polecamy Piosenki Pana Tik-Taka

Piosenki Pana Tik-Taka

ponad 10 lat temu

Na początku lat 80-tych ubiegłego wieku Telewizja emitowała program, którego popularność osiągnęła niezwykłe rozmiary. Tik-Taka znali wszyscy – mali i duzi cała Polska.

Jedną z najważniejszych części programu były piosenki. Piosenki Pana Tik-Taka, czyli prowadzącego audycję Krzysztofa Marca – kompozytora wpadających
w ucho, wesołych przebojów. Teksty pisali, również znani z anteny: Ciotka Klotka Ewa Chotomska i Andrzej Marek GrabowskiProfesor Ciekawski. Śpiewały Fasolki – zespół niezwykle uzdolnionych wokalnie dzieci. Zespół istnieje do dziś.
W ciągu minionych trzydziestu lat wystąpił w tysiącach koncertów w kraju i za granicą, setkach programów telewizyjnych, nagrał kilkanaście płyt.

Przed Wami reedycja pierwszej długogrającej płyty zespołu Fasolki. Jest to zestaw przebojów, które bawiły widzów Tik-Taka. Piosenki zupełnie się nie zestarzały, nadal wpadają w ucho i porywają do tańca nogi. Teraz będzie mogło te przeboje poznać kolejne pokolenie młodych słuchaczy. Zapewne również wielu rodziców z przyjemnością wróci na chwilę do krainy swojej młodości, przypomni sobie nie tylko słowa i melodie piosenek, ale także aurę minionego dzieciństwa – z perspektywy lat na pewno bardzo szczęśliwego.

Zapraszamy do słuchania!

1. Pan Tik-Tak (Wstęp)
2. Ropucha Kłamczucha
3. Krowa Odrzutowa
4. Mamy lato
5. Groźna pani Woźna
6. Wujcio Wariatuńcio
7. Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
8. Kiedy lato się zbliża
9. Dobra wróżka mama
10. Kołysanka z dzwoneczkiem
11. Pocałuj żabkę w łapkę
12. Babucha Poducha
13. Psuj
14. Maruda
15. Uśmiech dla taty
16. Czy znacie strachy na lachy?
17. Pan Tik-Tak (Finał)

Słowa:
Ewa Chotomska: 1, 2, 4, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Andrzej M. Grabowski: 3, 5, 6, 7, 11
Muzyka i aranżacja: Krzysztof Marzec
Wykonawcy: Ania i Kasia Kozłowskie, Iza Zacharzewska, Agnieszka Kalinowska, Bogna Sokołowska, Grażyna Franczak, Marta Piotrowska, Ola Zaborowska, Robert Gołaszewski, Kasia Krzywdziak, Boguś Krysiński, Monika Pachniewicz – z zespołu „Fasolki” oraz Krzysztof Marzec jako Pan Tik-Tak

Zespół muzyczny:
Krzysztof Marzec – gitara, instrumenty klawiszowe