Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Opowieści z Zielonego Lasu

Opowieści z Zielonego Lasu

ponad 10 lat temu

„Bajki z Zielonego Lasu” to debiut literacki Piotra Rubika – zbiór bajek, które znany muzyk napisał dla swoich córeczek i którymi pragnie się podzielić
z innymi dzieciakami. 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się zarówno książka, jak i audiobook czytany przez autora.


Opowiadanie bajek na dobranoc to jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na budowanie i wzmacnianie więzi z dziećmi. Co jednak ma zrobić rodzic, którego dzieciom znudziły się już znane historie o Czerwonym Kapturku
i księżniczkach? Jak sprostać oczekiwaniom najmłodszych i jednocześnie nie zapomnieć o niezbędnych walorach wychowawczych bajek?

Piotr Rubik podsuwa rodzicom kilkanaście propozycji: barwnych opowieści
z morałem, które zachwycą dzieci w wieku przedszkolnym. Muzyk zabiera swoich starszych i młodszych czytelników w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po Zielonym Lesie. Podążając za Helenką, Alicją i ich przyjacielem – kameleonem Guciem, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale też nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół. Śledząc losy sympatycznych bohaterów okraszone sporą dozą dobrego humoru, najmłodsi mogą w łatwy i przyjazny sposób przyswoić sobie wiele rodzinnych wartości, takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i zaufanie.

Te opowiastki powstały tylko po to, aby być rozrywką dla moich dzieci. Po ich reakcjach widziałem, że spełniły swoje zadanie, więc jestem przekonany, że Wasze pociechy też będą się przy nich świetnie bawić.
– pisze Piotr Rubik we wstępie do swojej książki.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się również wersja audio „Bajek z zielonego lasu”, czytanych przez Piotra Rubika, którym towarzyszy skomponowana przez niego muzyka.


O autorze:

Piotr Rubik
– urodzony w 1968 roku w Warszawie, od dziecka kształcił się jako wiolonczelista i w tym charakterze współpracował ze znakomitymi orkiestrami, m. in. Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i Sinfonia Varsovia. Jego największą pasją jest jednak kompozycja. Pracował z wieloma wykonawcami, pisząc dla nich utwory, akompaniując jako pianista czy prowadząc koncerty jako dyrygent. Jako producent muzyczny zrealizował przeszło 30 albumów, między innymi dla Michała Bajora czy Małgorzaty Walewskiej. Pisze muzykę filmową, jest twórcą sygnałów radiowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno-instrumentalne, takie jak oratoria “Tu es Petrus” czy “Psałterz wrześniowy”. Płyty Piotra Rubika sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Kompozytor jest laureatem wielu nagród, m. in.: 1 miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005, Super Jedynka za płytę roku oraz dla najpopularniejszego wykonawcy w 2006, Wiktor 2006, Telekamera 2007, 1 miejsce na festiwalu Top Trendy w 2007, Teraz Polska 2007, Róże Gali 2007.


Bajki z Zielonego Lasu
Autor: Piotr Rubik
Wydawnictwo Burda Książki
Oprawa: twarda
Liczba stron: ok. 192
Cena: 34,90 zł
Data premiery: 21 maja 2014 r.
Kup książkę
Bajki z Zielonego Lasu – audiobook
Autor: Piotr Rubik
Wydawnictwo Burda Książki
Cena: 29,90 zł
Data premiery: 21 maja 2014 r.
Kup audiobookPatroni medialni:      

O Wydawnictwie Burda Książki:
Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1000 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.


Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!