Polecamy Niesamowite podróże ośmiolatki

Niesamowite podróże ośmiolatki

Nela podróżuje od 5 roku życia. Dziś jest najmłodszą reporterką świata
i prowadzi własny program, w którym przybliża widzom swoje przygody. Najciekawsze z nich opisała w książce „10 niesamowitych przygód Neli”, która ukazała się 19 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

Choć Nela ma zaledwie 8 lat, zobaczyła więcej niesamowitych zakątków świata niż niejeden przeciętny dorosły. Podróżuje po wszystkich kontynentach i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Była już w Tanzanii, na Zanzibarze, Filipinach,
w Tajlandii, Malezji, Kambodży, Indonezji, Peru, Boliwii, Chile, Etiopii Kenii i na Mauritiusie. Jej podróże są pełne przygód – w Andach wspięła się na wysokość na ponad 4000 m. n.p.m., podziwiała Machu Picchu, zwiedzała boliwijskie wulkany
i gejzery. Zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszła 120 metrów w głąb jaskiń. Widziała też 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer i obserwowała piranie i kajmany w dorzeczach Amazonki.
A w planach ma już kolejne, niesamowite wyprawy!

Nela odkrywa przyrodę, kulturę i zwierzęta całego świata. Poznaje nowe smaki, próbuje potraw i owoców. Jest wrażliwa na cierpienie zwierząt, dlatego pragnie pokazywać piękno świata i pomóc w ochronie zagrożonych gatunków. Swoimi przygodami uwielbia dzielić się z młodszymi i starszymi widzami, dlatego wszystkie relacjonuje przed kamerą w autorskim programie „Nela Mała Reporterka”, który można oglądać od stycznia 2014 roku na antenie TVP. Dzięki książce „10 niesamowitych przygód Neli” dzieci będą mogły na dłużej zaprzyjaźnić się z Małą Reporterką
i bohaterami jej podróży. W książce znajdą też wiele ciekawostek, zaskakujących faktów i opowieści z najodleglejszych miejsc na Ziemi.

O autorce:

Nela Mała Reporterka – podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat. W ciągu 3 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała Reporterka”. Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada o nich w szkole i przedstawia prezentację, opisując dalekie zwyczaje, przyrodę i zwierzęta.

10 niesamowitych przygód Neli
Autor: Nela
Wydawnictwo Burda Książki
Oprawa: twarda z pianką
Cena: 34,90 zł
Data premiery: 19 marca 2014 r.
Kup książkę

Patroni medialni:

O Wydawnictwie Burda Książki:
Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1000 tytułów. Rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, którego oferta obejmuje ponad 300 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące książki dla dzieci: „Zwierzaki świata”, „Dzieciaki świata”, „Bajkowa Mozaika”, „Muzyka świata” oraz „Baśnie dla dzieci i dorosłych”.