Polecamy Melorymki, czyli muzyczne rymowanki

Melorymki, czyli muzyczne rymowanki

ponad 10 lat temu

„Melorymki, czyli muzyczne rymowanki” to 36 zabawnych, bardzo muzycznych krótkich piosenek dla dzieci, pełnych rymów i rytmów.

Któż nie zna prostych wierszyków w stylu „Wlazł kotek na płotek”, „Idzie rak” czy „Ele mele dudki”? W tych niezwykle popularnych
i niepozornych utworach ukryty jest, o czym wiele osób zapomina, ogromny potencjał edukacyjny. W Melorymkach wykorzystano metodę umuzykalniania dzieci stworzoną przez słynnego pedagoga Carla Orffa, która kładzie nacisk na trzy główne elementy: śpiew, rytm i grę na prostych instrumentach perkusyjnych, tzw. instrumentarium Orffa (bębenki, grzechotki, dzwonki melodyczne, talerze, trójkąty), optymalnych dla rozwoju małego dziecka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w nagraniach wzięło udział siedmiu małych artystów.

Płyta ukazuje się w ramach akcji „Cała rodzina gra i śpiewa”, zachęcającej całe rodziny do wspólnego śpiewania i muzykowania.

Melorymki, czyli muzyczne rymowanki
Wydawnictwo Kidimax