Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Melorymki, czyli muzyczne rymowanki

Melorymki, czyli muzyczne rymowanki

ponad 9 lat temu

„Melorymki, czyli muzyczne rymowanki” to 36 zabawnych, bardzo muzycznych krótkich piosenek dla dzieci, pełnych rymów i rytmów.

Któż nie zna prostych wierszyków w stylu „Wlazł kotek na płotek”, „Idzie rak” czy „Ele mele dudki”? W tych niezwykle popularnych
i niepozornych utworach ukryty jest, o czym wiele osób zapomina, ogromny potencjał edukacyjny. W Melorymkach wykorzystano metodę umuzykalniania dzieci stworzoną przez słynnego pedagoga Carla Orffa, która kładzie nacisk na trzy główne elementy: śpiew, rytm i grę na prostych instrumentach perkusyjnych, tzw. instrumentarium Orffa (bębenki, grzechotki, dzwonki melodyczne, talerze, trójkąty), optymalnych dla rozwoju małego dziecka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w nagraniach wzięło udział siedmiu małych artystów.

Płyta ukazuje się w ramach akcji „Cała rodzina gra i śpiewa”, zachęcającej całe rodziny do wspólnego śpiewania i muzykowania.


Melorymki, czyli muzyczne rymowanki
Wydawnictwo Kidimax
Cena: 29,90 zł
Kup płytę

Pod patronatem


Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź