Polecamy Matematyka na wesoło

Matematyka na wesoło

ponad 10 lat temu

Od dziś nauka matematyki będzie dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Bawiąc się i spędzając czas z rodziną lub przyjaciółmi z łatwością opanują tajniki mnożenia
i dzielenia.

„Gram w mnożenie i dzielenie” to pakiet składający się
z książki oraz gry edukacyjnej. Książeczka jest zbiorem łamigłówek dla dzieci od siódmego roku życia. Ćwiczenia
w niej zawarte pomagają w nauce i opanowaniu podstawowych działań matematycznych. Podczas zabawy mali matematycy poznają tabliczkę mnożenia oraz rozwiązują kolejne ćwiczenia i zgadywanki. W książce znajdują się także kolorowanki i miejsca na rysunki nawiązujące do wykonywanych działań.

Uzupełnieniem ćwiczeń jest gra edukcyjna „Z kwiatka na kwiatek”. Zadaniem graczy jest zdobywanie żetonów znajdujących się na planszy. W tym celu należy pobrać po dwa z odkrytych żetonów liczbowych i starać się przeprowadzić odpowiednie działanie – mnożenie lub dzielenie.

Na końcu książeczki znajduje się dyplom dla „Mistrza Mnożenia i Dzielenia”, który można uzupełnić imieniem i nazwiskiem dziecka.

Gram w mnożenie i dzielenie (zestaw: książka z grą)
Wydawnictwo Zielona Sowa
Oprawa: zeszytowa
Cena: 29,90 zł
Kup zestaw

O serii:

Seria „Gram w…” realizuje hasło nauki poprzez zabawę. Dzieci uczą się najszybciej, kiedy jest to dla nich przyjemnością – to prawda powszechnie znana. Mogą wówczas uruchomić wszystkie zmysły, wiedzę przyswajając niejako przy okazji. Wydawnictwo Zielona Sowa jest liderem w dziedzinie publikacji przeznaczonych do edukacji domowej.

W ramach serii „Gram w…” dostępne są także: „Gram w przepisy drogowe”, „Gram w liczenie”, „Gram w sylaby” oraz „Gram
w ortografię”.