Polecamy Martyna dla Dzieci

Martyna dla Dzieci

ponad 10 lat temu

Martyna Wojciechowska dała się poznać jako autorka książek dla dzieci – „Zwierzaki świata” i „Dzieciaki świata” jej autorstwa podbiły serca najmłodszych czytelników. 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się seria pojedynczych książeczek z historiami z krańców świata.

Siłą historii opowiadanych przez Martynę są ich prawdziwi bohaterowie, których podróżniczka poznała podczas swoich licznych wypraw na krańce świata. Autorka nie opowiada lukrowanych bajek o księżniczkach, wróżkach i superbohaterach. Zamiast tego zabiera czytelników w niezapomnianą podróż przez wszystkie kontynenty. Poznają oni niesamowity świat ludzi i zwierząt z najbardziej odległych zakątków naszego globu.

Lien z Wietnamu mieszka w domu zbudowanym na tratwie. Matina, żywa bogini z Nepalu, chciałaby, tak jak inne dzieci, chodzić do szkoły i bawić się
z rówieśnikami. Mali, która mieszka w górskiej wiosce w Tajlandii, uważa, że długa szyja jest piękna. Dlatego pragnie, tak jak jej mama, nosić specjalne obręcze, które ją wydłużą. Mebratu z Etiopii jest pucybutem, ale marzy, by zostać najlepszym biegaczem świata. Czytając prawdziwe historie dzieciaków, żyjących w dalekich częściach świata, nasze dzieci poznają obce kultury, obyczaje, sposoby życia i uczą się tolerancji.

Wesoły orangutan Happy żyje w tropikalnym lesie na wyspie Borneo. Mrówkojad Carlito opowiada, jak mieszka się w amazońskiej puszczy i na czym polega prawdziwa przyjaźń. Słoniczka Fusi straciła mamę i dlatego trafiła do sierocińca dla słoni w Kenii. Czytelnikom tłumaczy, dlaczego ludzie powinni przestać kupować ozdoby z kości słoniowej i jak można zaadoptować słonia, takiego jak ona. Jessika jest hipopotamią gwiazdą, wychowywaną przez ludzi. Natomiast Balgir, biały szczur, mieszka w świątyni w Indiach i każdy pielgrzym chce go pogłaskać. Opowieści o egzotycznych zwierzakach uczą dzieci wrażliwości i tłumaczą, jak
i dlaczego należy dbać o otaczającą nas przyrodę.

Książki Martyny Wojciechowskiej powstały przy współpracy psycholog dziecięcej Dominiki Słomińskiej. Rodzice znajdą w nich ciekawostki, pomysły na gry i zabawy, sugestie wychowawcze i odpowiedzi na trudne pytania, które mogą paść ze strony dociekliwych maluchów.

O autorce:

Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka. Redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska, NG Traveler oraz Kaleidoscope. Od 1998 roku jest związana z telewizją TVN m.in poprzez cykle popularnych reportaży Kobieta na krańcu świata. Autorka książek „Przesunąć Horyzont”, „Misja Everest”, „Etiopia. Ale czat!”, „Kobieta na krańcu świata” (3 części), „Automaniaczka. Od rometa do rajdu Dakar”, „Zapiski (pod)różne” oraz „Dzieciaki świata” i „Zwierzaki świata”. Za drugą część książki „Kobieta na krańcu świata” uhonorowana została prestiżową nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Książki „Dzieciaki świata
i „Zwierzaki świata” ukazały się w maju 2013 roku. W listopadzie 2013 roku wydane zostały audiobooki czytane przez autorkę.

Lien Lotos z zatoki Long
Matina żywa bogini z Nepalu
Mali dzieczynka, która chciała zostać żyrafą
Membratu wesoły pucybut z Etiopii
Happy szczęśliwy orangutan z Borneo
Carlito mrówkojad z Wenezueli
Fusi dzielny słonik z Kenii
Jessica hipopotam, który kocha cały świat
Balgir biały szczur z Indii
Autor: Martyna Wojciechowska
Wydawnictwo Burda Książki
Cena: 12,90 zł
Data premiery: 21 maja 2014 r.
Kup książki

Patroni medialni:

O Wydawnictwie Burda Książki:
Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1000 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.