Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kolorowe przepisy drogowe

Kolorowe przepisy drogowe

ponad 10 lat temu

Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię? Pod jaki numer zadzwonić, gdy jesteśmy świadkiem wypadku? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w „Gram
w przepisy drogowe” z serii edukacyjnych pakietów Zielonej Sowy.


W grze „Droga do autobusu” uczestnicy mają za zadanie pokonać drogę z pola startowego do mety. Oczywiście muszą przy tym zachowywać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, czyli przykładowo zatrzymać się, docierając do jezdni lub ścieżki rowerowej. Po drodze gracze muszą także odpowiadać na pytania zawarte na kartach zadań. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do autobusu.

Pakiet „Gram w przepisy drogowe” składa się także
z książeczki zawierającej zróżnicowane ćwiczenia dla dzieci od siódmego roku życia: kolorowanki, łamigłówki i zagadki. Podczas wykonywania zadań dzieci poznają podstawowe znaki drogowe, numery alarmowe oraz pojęcia „pieszego” i „kierowcy”.

Na końcu książeczki znajduje się dyplom dla „Mistrza Przepisów Drogowych”, który można uzupełnić imieniem i nazwiskiem dziecka.


Gram w przepisy drogowe (zestaw: książka z grą)
Wydawnictwo Zielona Sowa
Oprawa: zeszytowa
Liczba stron: 32
Cena: 29,90 zł
Kup zestaw


O serii:
Seria „Gram w…” realizuje hasło nauki poprzez zabawę. Dzieci uczą się najszybciej, kiedy jest to dla nich przyjemnością – to prawda powszechnie znana. Mogą wówczas uruchomić wszystkie zmysły, wiedzę przyswajając niejako przy okazji. Wydawnictwo Zielona Sowa jest liderem w dziedzinie publikacji przeznaczonych do edukacji domowej.

W ramach serii „Gram w…” dostępne jest także: „Gram w mnożenie i dzielenie”, „Gram w liczenie”, „Gram w sylaby” oraz „Gram
w ortografię”.

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się