Polecamy Don Kichot

Don Kichot

„Don Kichot” z serii Bajki Baletowe przybliża dzieciom balet Mariusa Petipy.

Kitri i Basilio, zakochani z Barcelony, dzięki Don Kichotowi mogą być razem. Wydarzenia dzieją się w malowniczej hiszpańskiej scenerii. Motywy z powieści Miguela de Cervantesa są pretekstem do odtańczenia przez bohaterów wielu zabawnych, a czasem groteskowych scen.

Seria Bajki Baletowe kształtuje wrażliwość na język tańca i baletu. Serii patronuje Teatr Wielki – Opera Narodowa Polski Balet Narodowy.

Don Kichot
Katarzyna K. Gardzina-Kubała, Tadeusz Rybicki