Polecamy Bawię się w pamięć

Bawię się w pamięć

ponad 10 lat temu

Koniec ze zbijaniem bąków na plaży i nudnymi wieczorami przed telewizorem! „Bawię się w pamięć” z serii edukacyjnych gier wydawnictwa Zielona Sowa wpisuje się w trend nauki poprzez zabawę.

Pakiet składa się z gry zatytułowanej „Safari” oraz książeczki. Zadaniem graczy (od dwóch do pięciu) jest zebranie jak największej liczby kart przedstawiających mieszkańców kontynentu afrykańskiego. Wygrywa ten, który wykaże się najlepszą pamięcią, gdyż odkrywane przez uczestników karty ułożone są obrazkami do dołu. Miłośnicy zabaw w memory będą zachwyceni mogąc zaprosić do rywalizacji najbliższych – rodzinę lub przyjaciół. Grunt, aby najmłodszy z graczy ukończył cztery lata.

Uzupełniająca zestaw książeczka zawiera kilkadziesiąt ćwiczeń, dla których wspólnymi elementami są kojarzenie faktów
z ulubionych bajek, logiczne myślenie, wyciąganie wniosków płynących ze zdarzeń towarzyszących nam na co dzień, spostrzegawczość czy znajdowanie cech wspólnych w otaczającym dziecko krajobrazie. Większość z zadań pozwala także kształcić u dziecka zdolności manualne i grafomotoryczne.

Na końcu książeczki dla pilnego „ucznia” znajduje się pamiątkowy dyplom „Mistrza Pamięci”, który można uzupełnić imieniem
i nazwiskiem dziecka.

Bawię się w pamięć (zestaw: książka z grą)
Wydawnictwo Zielona Sowa
Oprawa: zeszytowa
Cena: 29,90 zł
Kup zestaw

O serii:

Seria „Bawię się w…” realizuje hasło nauki poprzez zabawę. Dzieci uczą się najszybciej, kiedy jest to dla nich przyjemnością – to prawda powszechnie znana. Mogą wówczas uruchomić wszystkie zmysły, wiedzę przyswajając niejako przy okazji. Wydawnictwo Zielona Sowa jest liderem w dziedzinie publikacji przeznaczonych do edukacji domowej.

W ramach serii „Bawię się w…” dostępne są także: „Bawię się w kształty i kolory”, „Bawię się w liczby”, „Bawię się w czas”, „Bawię się w litery”, „Bawię się w spostrzegawczość” oraz „Bawię się w przyrodę”.