Polecamy Przygoda z Czytaniem. Czytam samodzielnie

Przygoda z Czytaniem. Czytam samodzielnie

ponad 5 lat temu

Seria książek Przygoda z Czytaniem to program dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wspierający naukę czytania

Książki z poziomu czwartego opierają się na metodzie sylabowej. Tekst jest podzielony na wyróżnione kolorem zgłoski, dzięki czemu dziecko poznaje sylabową budowę wyrazu. Wymawianie poszczególnych zgłosek jest łatwiejsze niż składanie wyrazu z liter, co sprawia, że dziecko szybko robi postępy. Teksty w książce są atrakcyjnie zróżnicowane – mają formę wierszy, wyliczanek, dialogów oraz krótkich opowiadań. W ten sposób autorzy przygotowują małego czytelnika na różnorodność form literackich.

Ponieważ dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauka jest przede wszystkim zabawą, do aktywności zachęcają znane postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka.

Pod patronatem