Polecamy Przygoda z Czytaniem. Czytam samodzielnie

Przygoda z Czytaniem. Czytam samodzielnie

ponad 6 lat temu

Poziom IV serii „Przygoda z Czytaniem” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym znających już alfabet. Na tym etapie dzieci uczą się czytać krótkie teksty metodą sylabową.

Wymawianie poszczególnych zgłosek jest naturalną skłonnością człowieka i jest łatwiejsze niż składanie wyrazu z liter, dlatego czytanie sylabowe jest najczęściej stosowaną metodą w edukacji. Korzystając z niej, dzieci stosunkowo szybko robią postępy. Dla ułatwienia dziecku zadania tekst jest podzielony na wyróżnione kolorem zgłoski, dzięki czemu w prosty sposób poznaje ono sylabową budowę wyrazu. Teksty są zróżnicowane – mają formę wierszy, wyliczanek, dialogów i krótkich opowiadań. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki-nagrody. "Przygoda z Czytaniem" to forma nauki przez zabawę w towarzystwie znanych dzieciom postaci z filmów i seriali Disneya.

Wydawnictwo AMEET

Pod patronatem